V pátek večer v sokolovně se uskutečnil jeho další díl a ten jen potvrdil kladnou odpověď na výše vyslovenou otázku o budoucnosti dechovky.

Dechovky účinkující na něm totiž zaujaly jak nízkým průměrným věkem muzikantů, tak i žánrovou pestrostí skladeb, a navíc i schopností  komunikovat s publikem.

Na akci, kam už tradičně jezdí návštěvníci z širokého okolí, tentokrát zavítala humpolecká formace Vysočinka a slovenská kapela Maguranka.

Obě dechovky se střídaly v hodinových cyklech. Vysočinka dokonce dala přítomným možnost, aby si sami mohli zvolit, co se bude hrát. Hráč na baskřídlovku Tomáš Vodrážka pak hned zkraje pochválil publikum za to, jak brzy zaplnilo parket tancem.

Zpěvačka Dana Bezstarostová se zase z pódia vydala až na stůl, i když v jednu chvíli šlo o celkem riskantní výlet.

„Mám Vysočinku rád, jsou to šikovní muzikanti, všichni mají vyštudované školy a je to opravdu muzika mnoha tváří v tom dobrém smyslu," řekl pravidelný návštěvník festivalu Stanislav Suk z Arneštovic. Řada příchozích má na festival permanentky, takže je vstupenky pak vyjdou levněji.

Přežívající představu o dechovkách jako seniorských „umcaca" souborech bourala i pestře krojovaná Maguranka. Třeba už tím, že jedna zpěvačka měla v obličeji piercing.

Toto těleso oživilo večer nejen o slovenské písně, ale s chutí zazpívalo i řadu českých skladeb, které proložilo i hitem skupiny Abba anebo italskou písní Mamma Maria.

Organizátoři nabídli kvalitní zázemí, nechybělo ani výborné občerstvení.