Premiéru zažije zpívání na dvou místech. Poprvé se přihlásili organizátoři z Kejžlice a ze Želiva. Tam o přihlášce přemýšleli několik let, letos už pokušení neodolali. „Akce se nám líbila už řadu let, nápad žil a získával podporu hlavně v naší mateřské škole a letos jsme se konečně přihlásili,“ řekla hned po podání přihlášky Vlasta Dolejšová, která se organizace zpívání v Želivě ujala.

Novinky budou letos i v samotném Pelhřimově, kde má regionální Deník, který je vyhlašovatelem akce Česko zpívá koledy, hned několik partnerů. Prvním jsou Kulturní zařízení města Pelhřimova, která instalují na Masarykovo náměstí pódium. Dalším skupina nadšenců U Stromečku, která se stará o občerstvení.

Tradičně se na zpívání podílely sbory ze základní umělecké školy Podkolenky a Duha, které vede Dana Bezstarostová. Loni kvůli termínové kolizi zaskočil sbor Záboj se sbormistry Vlastou Veselou a Petrem Žákem a letos se všechny zmíněné sbory spojily. „Přestože máme v tomto období program opravdu nabitý, tak se na středeční Česko zpívá koledy moc těšíme. Bude nás zase víc, navíc jsem vyzvala i další žáky a kantory ze zušky, ať přijdou, protože bezprostředně před středečním zpíváním máme generálku na školní adventní koncert, který nás čeká hned druhý den ve čtvrtek v pelhřimovském Divadle Lubomíra Lipského,“ poznamenala k letošnímu Česko zpívá koledy v Pelhřimově Dana Bezstarostová.

Od 18 hodin se bude zpívat na dalších deseti místech Pelhřimovska, a sice v Bolechově, v Horní Cerekvi, v Horní Vsi, v Humpolci, v Kališti, v Koberovicích, v Polesí, v Proseči u Pošné, v Rodinově a v Útěchovičkách. O hodinu později zkompletují akci Česko zpívá koledy na Pelhřimovsku v Červené Řečici, kde zpívají každoročně od devatenácti hodin.