Jubilejní desátý ročník tohoto folkového festivalu, který dostal název na památku Milana Doudy ze skupiny Hazard, mohou posluchači navštívit v sobotu od 13 hodin na Statku U Bracha.

„Milan Douda měl rád kočky a mluvil často jejich řečí, odtud kočičí citoslovce mrau," vysvětlil název festivalu jeden z pořadatelů Petr Sejk.

Kromě domácí pořádající kapely 4zdi, v níž právě Sejk hraje, uslyšíte známou kapelu Nezmaři, Devítku, vítěze Porty Švédovu trojku, hudební skupinu Sem tam, Jen tak tak a další.

Lákavá pozvánka

Právě Nezmaři, Devítka či Jen tak tak jsou podle Sejka lákavou pozvánkou pro příznivce folkové hudby. „Obecně známější skupiny se nám nepodaří sehnat každým rokem, ale na ten jubilejní desátý ročník se nám to podařilo," dodává s tím, že každým rokem zvou menší skupiny, které mají lidé rádi a znají je především z jiných místních festivalů.

Jako minulé roky, u festiva-lu záleží především na poča-
sí. „Je to venkovní festival, opravdu hodně záleží na počasí. Měli jsme tu až pět set lidí, když je hezky, ale standardně chodí okolo tří set," vysvětluje Sejk.
Pěkné počasí si přeje snad nejvíce i letos. „Na festivalu mám rád nejen tu skvělou muziku, ale i to, že lidi chodí 
a chtějí posedět venku," vysvětluje. „Je to příjemné," dodává Petr Sejk.

Legenda trampské písně, folku a country, českobudějovičtí Nezmaři, loni slavili 35 let své existence. Už přes deset let hrají v neměnném složení, a to Pavel Zajíc, Pavel „Jim" Drengubák, Antonín Hlaváč 
a Šárka Benetková.

Repertoár Nezmarů se během jejich historie měnil od hitů světových legend folku až k vlastní produkci. Nezmaři získali řadu cen, včetně dvou Zlatých klíčů a cen Porty. Vydali třináct hudebních alb 
a vystupují i v zahraničí.

Na Pelhřimovsku loni před Vánoci hráli ve Veselé a při jejich koncertu zazněly i hity Ráno bylo stejný, Kdo si zpívá, má do ráje blíž, Musíš jít dál či Hallelujah.

Tereza Konířová