Tak hovoří o nové komedii Zdeňka Trošky Babovřesky vedoucí kin v Pelhřimově, Humpolci i Počátkách.

V posledně jmenovaném městě byly lístky na sobotní promítání od 19. hodin vyprodané už na začátku tohoto týdne. Kvůli velkému zájmu tamní kulturní zařízení města přišlo s mimořádným promítáním, které se uskuteční rovněž v sobotu, ale už od 16.30 hodin.

„Letní komedie vzbudila u lidí z Počátek a okolí nebývalý zájem. Máme vyprodaných všech 228 míst. Do kina míří třeba i počátecké důchodkyně, které tu snad nikdy nebyly. Deset ženských si koupilo lístky někam do prvních řad a vůbec jim nevadilo, že budou koukat nahoru na plátno, prostě si nechtějí nechat ujít novou komedii," informovala vedoucí kulturních zařízení města Počátky Ludmila Marková.

Diváci z kina odcházejí spokojení

Úsměvná komedie ze života současné jihočeské vesnice láme divácké rekordy i v Pelhřimově. Sedm únorových promítání je téměř, až na pár posledních míst, vyprodaných. Už nyní se prodávají lístky na další reprízy, které se v Pelhřimově konají od 8. do 11. března.

„Od pátku do středy Babovřesky navštívilo téměř 1300 lidí. Za posledních osm let je to u nás bezkonkurenčně nejnavštěvovanější český film. Diváci se u něj řehtají a odcházejí naprosto spokojení," komentoval vedoucí pelhřimovského kina Zdeněk Zieman.  Ten dodal, že už nyní uvažují o dalších reprízách, které by se možná měly konat v dubnu. „Uvidíme, jak dopadne návštěvnost v březnu," dodal Zdeněk Zieman.

Babovřesky, které s nadhledem a komediální nadsázkou sledují kupící se nedorozumění a souhry náhod, slaví velký úspěch i v kině v Humpolci. Tamních pět představení, kdy se poslední odehrálo včera, zhlédlo bezmála 1400 lidí.

Týdenní zpoždění

„Film jsem sice neviděl úplně celý, ale mohu říci, že se na něj nechá koukat. Šálek mého čaje to sice až tak není, podstatné ale je, že se líbí lidem. Ti si jdou do kina odpočinout a vyčistit si hlavu," nechal se slyšet vedoucí humpoleckého kina Milan Žáček. Ten zároveň zmínil, že ho trochu mrzí, že premiéra Troškovy komedie byla 14. února, ale do menších kin, jaké jsou právě v Pelhřimově nebo Humpolci, se snímek dostal až o týden později.

„Cítím to jako malou zradu, protože při digitalizaci menších kin nám velké distribuční společnosti slibovaly, že nám snímky budou dodávat hned. V tomto případě to však bylo zablokované," zdůraznil Milan Žáček s tím, že chce, aby diváci věděli, že za týdenní zpoždění nemohou vedoucí kin.

„V březnu Babovřesky reprízovat nebudeme. Možná se u nás návštěvníci dočkají jejich dalšího promítání v dubnu a určitě pak v létě, protože se jedná o typickou letní komedii," uzavřel vedoucí humpoleckého kina.