Milovníci rockové muziky tak mohou do areálu Pivovaru Poutník v Pelhřimově zavítat už tuto sobotu 18. května. „V areálu pivovaru se v loňském roce uskutečnila rekonstrukce. Nehledě na to, že v termínu, kdy Poutník Fest tradičně pořádáme, dělala ve Strachovské ulici přestavbu také společnost Iromez,“ vysvětlil důvody přerušení loňského festivalu Jiří Pojezdný z Pivovaru Poutník.

I přes krátké přerušení tradičního festivalu zůstává koncepce této oblíbené akce i pro letošní rok stejná.

Příchozí se tak opět mohou těšit na slušnou dávku rockové muziky. „V duchu, ve kterém je festival nastavený, jedeme dál,“ poznamenal Jiří Pojezdný.

Festival zahájí v 15 hodin Rock&Roll Band Marcela Woodmana. „Snažili jsme se hledat novější tváře, ale sáhli jsme i po kapelách, které už na festivalu vystoupily. Návštěvníci akce se tak mohou těšit na kapely Rolling Stones Revival Band Brno, Krucipüsk, Limetal či Alkehol. Celkem zajímavou kapelou, která na Poutník Fest zavítá letos poprvé, je Pipes And Pints,“ prozradil Pojezdný.

Zájemci, kteří se rozhodnou vyrazit na festival na poslední chvíli, si budou moci zakoupit vstupenky i přímo na místě. „Teprve na festivalu se ukáže, jaký je o něj letos zájem. Hodně lidí se totiž rozhodne dorazit až v den konání festivalu, a to hlavně kvůli počasí,“ přemítal Pojezdný.

Areál pelhřimovského pivovaru bude pro návštěvníky festivalu otevřený nejspíš už ve 14.30 hodin. „Lidé se mohou mimo jiné těšit i na dobré pelhřimovské pivo,“ lákal milovníky zlatavého moku Pojezdný.