Tamní kulturní dům přivítá pětici muzikantů v sobotu od 20 hodin.

Rockový večer zahájí rovnou dvě předkapely, a to Absolut Deafers ze severní Moravy a domácí pop-punková formace Brutální Jahoda. Celý koncert zakončí rocková diskotéka v podání Michala Arnošta z Jindřichova Hradce.

„S nápadem pozvat do našeho města kapelu Arakain přišel Tomáš Mádl, kamenický rodák působící v Praze, který je právě se členy Arakainu v kontaktu. Sobotní koncert je součástí velkého turné Arakainu v rámci letošních třicátých narozenin této legendy. Navíc se jedná o historicky první vystoupení skupiny Arakain u nás v Kamenici," prozradil jeden z organizátorů kamenického koncertu Jiří Soukup.

Pražská kapela Arakain se zrodila v roce 1982 a inspirovala se vlivem takzvané Nové vlny britského heavy metalu reprezentované kapelami Iron Maiden nebo Judas Priest. Tehdy se dali dohromady tři nadšení amatéři, zpěvák Aleš Brichta, kytarista Jiří Urban a bubeník Miroslav Nedvěd.

Po dvaceti letech působení se však Aleš Brichta vydal na sólovou dráhu a místo něj se na postu zpěváka objevil Petr Kolář, který ale z kapely odešel v roce 2005. Petra Koláře nahradil táborský rodák a  současný zpěvák skupiny Honza Toužimský. S Arakainem občas hostuje i zpěvačka Lucie Bílá. Jiří Urban je jediným členem kapely, který v ní působí už od jejího založení.

Mezi hity skupiny patří třeba Zimní královna (s Lucií Bílou), Apage Satanas či Černý koně: Největším hitem z nového alba je píseň Nikdy se nevzdávej.

Aneta Slavíková