Počátecký kinosál bude festival hostit od nadcházejícího pátku až do neděle. Návštěvníci se mohou těšit na projekce snímků zaobírajících se problémy světa. Kromě toho budou lidé moci navštívit i výstavy fotografií, besedy s tvůrci některých z promítaných filmů či koncert hudebníka Jiřího Schmitzera. 

Festival spolupořádají Občanské sdružení Javořice a Kulturní zařízení města Počátky. „Jeden svět má pestrou dramaturgii a jako každoročně volí aktuální a naléhavá témata dnešní doby,“ řekla hlavní organizátorka počáteckého festivalu Hana V. Konvalinková.

„Žijeme v globálním světě, využíváme jeho předností, 
a proto je třeba nezavírat oči před problémy, které tento svět přináší. Přijďte si rozšířit své obzory, podiskutovat, potkat zajímavé lidi na festivalu Jeden svět,“ pozvala do Počátek Konvalinková.

Promítat se začíná přesně 
úderem páteční šestnácté hodiny. Jeden svět v Počátkách zahájí český snímek Závod ke dnu, který pojednává o proměně Česka ze země průmyslové výroby na stát služeb.

Po tomto filmu se diváci mohou těšit na osm dalších snímků, které mohou v počáteckém kině zhlédnout až do neděle. Od sobotní dvacáté hodiny filmovou projekci vystřídá zmíněný koncert Jiřího Schmitzera.

„Bude to takový pomyslný návrat Francina 
z Postřižin do Počátek,“ připomněla 
s úsmě᠆vem legendární film, který se v Počátkách natáčel, Ludmila Marková, vedoucí počáteckého městského kulturního zařízení.

Co se bude promítat

PÁTEK 23. března

16.00: Závod ke dnu (ČR, 82 minut)
18.30: Pod sluncem tma (ČR, 
83 minut, film získal cenu Český lev)
21.00: Kdo zabil Natašu? (Francie, 64 minut)

SOBOTA 24. března
14.30: Holky v ringu (Kanada, 
52 minut)
16.30: Nedáme se umlčet (Švédsko, 57 minut)
18.30: Punk in Africa (ČR, RJA, 82 minut)

NEDĚLE 25. března
14.00: Z popelnice 
do lednice (Německo, 88 minut)
16.30: Láska 
v hrobě (ČR,
74 minut)
19.00: 269 miliónů pod hladinou (ČR, 53 minut)