Tento pátek od 19.30 hodin přivítá Karla Kahovce a jeho kapelu George & Beatovens divadelní scéna humpoleckého kina. Fanoušci této muziky uslyší známé Kahovcovy písničky ze šedesátých let jako například Paní v černém nebo Poprava blond holky.

Zazní také Rock´n´Roll v původní podobě, populární písně Háj modřínů či To se budem príma mít z období spolupráce s Country Beatem Jiřího Brabce a několik skladeb z alba Rub a líc. Písněmi Povídej, Hvězdičko blýskavá a Já budu chodit po špičkách Karel Kahovec zavzpomíná na zesnulého Petra Nováka, který byl dlouholetým členem a zpěvákem právě kapely George & Beatovens.

„Koncert vyprodaný není, prozatím je obsazeno přes sto míst a volné vstupenky jsou stále k dispozici,“ uvedla vedoucí humpoleckých kulturních zařízení Marcela Kubíčková.

Karel Kahovec působil jako člen hudebních skupin The Matadors, Flamengo, později také po boku zpěvačky Nadi Urbánkové ve skupině Country Beat Jiřího Brabce. V současné době vystupuje se skupinou George & Beatovens, která v roce 2010 oslavila 45. výročí založení.

Aneta Slavíková