Travesti show, jež má pobavit divačky i diváky v jakémkoliv věku, předvede šestičlená mužská skupina v čele s manažerem a zároveň jediným představitelem mužských rolí Láďou.

Screamers tvoří šest mužů, kteří v ženských šatech parodují jak české, tak zahraniční hudební hvězdy. Popovou královnu Madonnu, Cher nebo Věru Špinarovou například předvede Valerie. V roli Edith Piaf, Evy Špilarové, Hany Zagorové se zase představí Lily.

Další účinkující Nadja a Saša vystoupí v roli Haliny Pawlovské, Báry Basikové nebo rockové babičky Tiny Turnerové. V neposlední řadě Screamers uvedou Paulu, která má ve svém představení písničky Lucie Bílé, Dana Nekonečného či extravagantní Lady Gaga.

Program se obměňuje každý rok a letošní představení nese název „Screamers v proudu času“. „Tuto travesti show u nás v Pacově pořádáme už šestým rokem a pokaždé je obrovský zájem,“ konstatovala Mirka Balounová z pacovského kulturního střediska.

Umělecká hodnota vystoupení travestitů je přinejmenším sporná a někteří organizátoři by je z principu nepozvali, protože je považují za úchylné. Pro sály menších měst je to ale jediná jistota, při které se zaplatí honoráře a ještě zbudou peníze na kvalitnější pořady, které by se na maloměstě samy nezaplatily ani z poloviny.

Někteří pořadatelé s nadsázkou říkají, že travestité tak vlastně spolu s obcemi dotují kvalitní umělecká díla. To potvrzuje i skutečnost, že celková kapacita pacovského sálu pro 350 diváků je už téměř naplněna. V pondělí na zájemce čekalo posledních patnáct lístků. Ty jsou k dostání na městském úřadě.

Zuzana Šandová