Tento cyklus přednášek návštěvníkům umožňuje setkání se zajímavými lidmi, kteří jsou odborníky v různých oborech. Počátečtí už za poznáním cestovali například s nefalšovanými cestovateli, léčiteli, a dokonce se šamankou. Tento čtvrtek se v Počátkách bude opět mluvit o zdraví, a to s chiropraktikem, který se zabývá čínskou medicínou.

„Laszlo Vinci poradí, jak si udržet zdraví. Přednáška je určena pro všechny, kdo chtějí své tělo poznat z trochu jiného pohledu a zjistit, co skutečně znamená postarat se o sebe,“ pozvala na zajímavý večer vedoucí počáteckého kulturního zařízení Ludmila Marková.

Listopad přinese povídání o Bajkalu

Dnešní besedu s chiropraktikem Vincim si „objednali“ sami Počátečtí. A podle Markové se přání lidí vyplatí naslouchat. „Často někdo přijde s tím, že slyšel o nějakém odborníkovi, kterého by rád v Počátkách viděl, a rovnou přinese i kontakt, což je úžasné. A se splněnými přáními nám stoupá i návštěvnost,“ pochvalovala si Marková.

A co návštěvníky v Cestách za poznáním do konce letošního roku ještě čeká? „V listopadu opět přivítáme cestovatele Vladimíra Pechka, který nám tentokrát popovídá o Bajkalu,“ prozradila vedoucí počáteckého kulturního zařízení.

Letošní cyklus se uzavře v hudebním stylu. Marie Fronková bude přednášet o rodákovi z nedaleké Kamenice nad Lipou a známém hudebním skladateli Vítězslavu Novákovi.

„Prosincové cestování se z klubovny výjimečně přesune do sklepní galerie. Povídání totiž doplní i malý koncert výběru z Novákových děl, o který se postará klavírista Vlastimil Rajecký,“ dodala Marková.