Nejprve v odpoledním bloku dostanou šanci ukázat se lokální kapely, jmenovitě pak Interní sdělení, El´Brkas, Pátrači a Mayday Rock.


Hlavní program nastane úderem osmnácté hodiny. „Myslím, že největší úspěch bude mít Tomáš Klus. Ti mladší asi budou nejvíce zvědaví na Xindla X. No, a my, poněkud dříve narození se těšíme pro změnu na Abbu revival,“ usmála se Marcela Kubíčková z pořadatelského kulturního střediska.

Zmíněnou trojici doplní na závěr ještě skupina Fastfood Orchestra. To vše bez útraty za vstupenky.


Zápolení o krále je minulostí


Bývaly však i časy, kdy humpolecký Majáles neplatil za čistě hudební záležitost. Dopoledne obyčejně patřilo studentskému zápolení o majálesového krále a královnu.

Nutno dodat, že to bývala pěkná taškařice. „Asi vůbec nejhezčí byl první ročník, který si studenti udělali víceméně sami, jen s naší drobnou dopomocí. Postupem let ale jejich zájem uvadal, až vloni poprvé nedali soutěžní družstva dohromady vůbec. Letos jakbysmet. Něco jim nakazovat by nemělo význam,“ pokrčila rameny Kubíčková.


Ta na druhou stranu příslovečnou flintu do žita nehází. „Uvidíme, počkáme pár let. Třeba se zase objeví nová, čipernější generace. Pak jim s pořádáním soutěže rádi pomůžeme. Prvotní impulz ale musí vzejít od samotných studentů,“ uzavřela Marcela Kubíčková.