Autorem snímků, které, jak už název napovídá, zachycují Kamenici nad Lipou, je dlouholetý amatérský fotograf Míla Hošek.„Moje začátky s fotografováním se datují již do dětských let. Měl jsem to štěstí, že jsem vyrůstal v rodině, kde tatínek fotografoval. Tenkrát měl fotoaparát málokdo a fotky si museli lidé doma dělat sami. Fotilo se na větší formát negativu a fotky se jen kopírovaly. Když jsem to doma viděl, chtěl jsem to zkoušet také. A tatínek mi to umožnil,“ zavzpomínal na své začátky sedmasedmdesátiletý Hošek.


Míla Hošek vystudoval Střední odbornou školu jemné mechaniky v Trhových Svinech. Fotografování se věnoval i na škole a nezanevřel na něj ani při zaměstnání. Těch vystřídal několik. Nejdéle ale pracovat v kamenickém Telexu, kde připravoval programy pro vyšívací automaty.


Fotografování šlo s Mílou Hoškem i do důchodu. „Patnáct let jsem se staral o kamenický Zpravodaj, kde fotografování bylo velkou součástí mé práce. Fotil jsem také do městské kroniky,“ dodal Hošek.


Expozice Moje Kamenice, která je ve výstavním sále kamenického zámku k vidění až do devětadvacátého května, je ohlédnutím za dlouholetou prací tohoto amatérského fotografa.