Výročí smrti této nezapomenutelné osobnosti české hudební scény si připomenou v pondělí v Humpolci. Na Jiřího zavzpomíná na divadelní scéně humpoleckého kina jeho bratr Milan Schelinger.

Písně, které tu po sobě Jiří Schelinger zanechal, se stále těší velké oblibě jak starší, tak i mladší generace. Proto se i celý večer ponese ve znamení nestárnoucích hitů.

Písně publikum uslyší v podání bratra Milana. Ten je interpretuje podobně zabarveným hlasem, který se téměř nedá rozeznat od hlasu Jiřího. A na jaké hity se mohou návštěvníci vzpomínkového večera těšit?

Zazní Holubí dům, Jahody mražený, Jsem prý blázen jen, Šípková Růženka, Lupič Willy a celá řada dalších rockových balad i lehčích popěvků jako třeba René já a Rudolf, Sim sala bim nebo Což takhle dát si špenát.

Podle vedoucí humpoleckých kulturních zařízení Marcely Kubíčkové je o vystoupení Milana Schelingera zájem. „Není sice úplně vyprodáno, zatím máme zaplněnou půlku sálu, takže kdo by chtěl na koncert vyrazit, má ještě šanci,“ sdělila Kubíčková.

A proč do kulturního kalendáře zařadili právě tento pořad? „V poslední době lidem nabízíme především hodně divadelních představení, proto jsme se rozhodli zvolit něco z trochu jiného soudku,“ vysvětlila Kubíčková.

„Doufáme, že pondělní program návštěvníky zaujme a bude zároveň důstojnou vzpomínkou na jednu z výjimečných osobností českého hudebního nebe,“ dodala vedoucí kulturních zařízení Kubíčková. Vzpomínkový večer na Jiřího Schelingera začíná na divadelní scéně humpoleckého kina přesně s odbitím pondělní půl osmé hodiny večerní.