Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koncert přispěje na opravu křemešnických varhan

Pelhřimov – Na druhý svátek vánoční si mohou zájemci přijít do kostela svatého Bartoloměje v Pelhřimově poslechnout vánoční koncert čtyř hudebníků – varhaníka Jiřího Váni, trumpetisty Marka Kubeše, houslistky Marie Vargové a flétnistky Anežky Vargové.

22.12.2010
SDÍLEJ:

Foto:

Všichni, kteří na Štěpána na koncert zavítají, mohou navíc podpořit dobrou věc. Celý výtěžek z vystoupení totiž poputuje na opravu varhan v kostele Nejsvětější Trojice na Křemešníku.

„Varhany na Křemešníku v poutním kostele Nejsvětější Trojice zhotovil varhanář Eduard Hubený v roce 1936. V současné době je zapotřebí jejich oprava, proto výtěžek vánočního koncertu bude věnován právě na tyto účely,“ přiblížil Jiří Blažek, garant koncertu. Renovaci varhan by uvítal i varhaník Jiří Váňa, který má s křemešnickým nástrojem bohaté zkušenosti.

„Když se kostel na Křemešníku naplní, třeba o pouti, tak se zvýší teplota a vlhkost v kostele, takže jeden člověk hraje na varhany a druhý musí v hrací skříni ovládat rejstříky,“ vyprávěl s úsměvem Váňa. Na renovaci varhan i pohodlnější koncertování varhaníků mohou přispět návštěvníci pelhřimovského hudebního setkání. To začíná v pelhřimovském kostele svatého Bartoloměje přesně s odbitím nedělních osmnácti hodin.

22.12.2010
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení