Kromě osvědčených místních kapel jako Nikomunic, Výprodej, nebo Raf a spol., se diváci mohou těšit na zajímavou novinku. Festival totiž už tradičně mívá svého VIP hosta neboli hudební osobnost, která se dá považovat za legendu.

V minulých ročnících město navštívili například kytarista Miloš Dodo Doležal, skupina T4, ve které byly ty „legendy“ hned tři - Roman Dragoun, Stanislav Kubeš, Vladimír Kulhánek. Nechyběl ani Michal Pavlíček, kytarista a skladatel, člen slavných kapel Stromboli a Pražský Výběr.

„V předešlých letech jsme vždy jako hosty vybírali hudební skupiny z našich družebních měst nebo ty více známé hvězdy. Letos poprvé jsme sáhli po kapele, kterou fanoušci znají například z hudebních festivalů. Jsem rád, že naše pozvání přijala českobudějovická skupina Satisfucktion,“ říká Martin Ecler, ředitel kulturních zařízení města Pelhřimova a dodává, že kapela má za sebou nespočet koncertů a festivalů v Čechách i v zahraničí a samozřejmě turné po celé naší republice.

Rocksession je ale především přehlídkou regionálních kapel, takže návštěvníci se v tomto směru mohou těšit na Nikomunic, Výprodej, Raf a spol., Starejpejr, Bazar, The Revolt, Vzpomínka na Pavla Eliáše a Antheom. „Hudební scéna v Pelhřimově a okolí žije a každý si z ní může vybrat podle své chuti a založení. Očekáme, že letos přijde opět okolo tří až čtyř set rockových fandů,“ naznačil Martin Ecler.
Rockový nářez v Pelhřimově startuje v 18 hodin.