Nehraje v kavárně poprvé, ale dnes se kromě úlohy zpříjemnit večer návštěvníkům zhostí také zahájení Týdnů pro duševní zdraví v Pelhřimově.
Nezisková organizace Fokus Vysočina pořádá Týdny pro duševní zdraví s úmyslem informovat o problematice duševně nemocných lidí.

„Chceme prostřednictvím pořádaných akcí seznámit veřejnost s naší organizací a také lidem přiblížit, co je to duševní nemoc. Rádi bychom také oslovili sponzory a získali finance na naši činnost. Mimo to je smyslem Týdnů pro duševní zdraví zapojit uživatele našich služeb. Napomáhá jim to totiž k vědomí, že jsou užiteční,“ vysvětlila vedoucí pelhřimovského střediska Anna Šimonová.

Program Týdnů pro duševní zdraví pokračuje následující týden turnajem v bowlingu, který se uskuteční ve čtvrtek. V pátek dopoledne si děti užijí představení Divadla Hralous. Sobotní odpoledne bude také patřit nejmenším. Mohou totiž vyrazit na procházku do Pohádkového lesa v městských sadech.

Turistického pěšího výletu Fokusácká šlápota se každý může zúčastnit ve středu 22. září. O týden později se bude promítat film o sociálních službách pro veřejnost s názvem Kdo si vezme na triko všechno moje riziko. Po něm se mohou diváci těšit na besedu s profesorem Pavlem Říčanem.

Ve čtvrtek 30. září si ve Fokusu zasportují milovníci stolního tenisu, šipek či například stolního hokeje. Poslední akcí pořádanou v Pelhřimově bude prodej výrobků chráněných dílen Fokusu Vysočina na Masarykově náměstí. Začíná 4. a potrvá do 15. října. V Havlíčkově Brodě zakončí Týdny duševního zdraví výstava 20 let působení Fokusu na Vysočině, kterou si mohou zájemci prohlédnout od 11. taktéž do 15. října.

Autor: Dominika Dufková