Během prohlídky s průvodcem čekají na příchozí nevídané věci. „Návštěvníci si budou moci prohlédnout hradní sklepení, bašty, arkády a veškeré půdní prostory. Po celou dobu prohlídky však budou muset počítat s tím, že na ně občas vybafne nějaká ta čarodějnice, mumie, zombie nebo čert a nakonec možná přijde i Fantomas,“ informovala vedoucí turistického centra v Žirovnici Věra Nepilová.

Po skončení této netradiční procházky obdrží všichni úšastníci pamětní list. Jelikož se jedná o prohlídku exteriérů, kam se normálně moc lidí vůbec nedostane, je o tuto akci nebývalý zájem.

„V tomto případě se to bez rezervace předem neobejde. Místa jsou omezená, do jedné skupiny se vejde asi padesát lidí. Je o to velký zájem, takže uvažujeme o tom, že by se připravila ještě jedna prohlídka navíc,“ prozradila Nepilová.

Pokud by tomu tak bylo, začínalo by se již v osm hodin večer. Zatím je ale na programu jen jedna prohlídka, a to v devět hodin večer. Vstupné pro nejmenší děti je zdarma, pro starší a dospělé je za 40 a 70 korun.

Autor: Simona Valentová