Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdeněk Jizera Vonásek vystavuje svá díla v Praze

Pelhřimov, Praha - Letošní jaro se hlásí velmi nesměle, tím více potěší oku lahodící hra barev. Receptem na dobrou náladu mohou být i obrazy.

22.3.2010
SDÍLEJ:

Ve Státním úřadu pro jadernou bezpečnost v Praze jsou k vidění díla výtvarníka, scénografa, spisovatele, grafika, ale především malíře Zdeňka Jizera Vonáska.Foto: DENÍK

Známé české přísloví říká: „Devatero řemesel, desátá…“, nebo slýcháme: „ To je ale renesanční člověk!“ O umělci, o kterém bude řeč v následujících řádcích, spíše platí to druhé.

Zdeněk Jizera Vonásek, původem šperkař, ale také kostýmní výtvarník, scénograf, spisovatel, fotograf, grafik a především malíř, zahájil v prostorách Státního úřadu pro jadernou bezpečnost na Senovážném náměstí v Praze svou výstavu grafických listů (provedených technikou suché jehly) a obrazů.

V komorním prostředí je k vidění kolem padesáti prací. Grafické listy zavedou návštěvníka do koloritu zahrad, zákoutí, ulic a uliček hlavního města, obrazy nezapřou malířovu inspiraci divadelním prostředím,voní z nich „šminky“, hýří barvami, dominují zlato, červená, siena a příjemná modrá. Sytosti a neobvyklé jasnosti barev dosahuje Zdeněk Vonásek kombinací oleje a akrylových barev. V té nekonečné barevné záplavě diváka upoutají oči, tváře, neobvyklé tvary.

Všem obrazům je společná poetičnost, prchavý okamžik zaujetí. Těžko říct, který z vystavovaných exponátů je ten nej, ale přesto za všechny jmenujme alespoň dva obrazy s názvy Ikaros a Burka.

Zdeněk Jizera Vonásek překvapil, zaujal, potěšil. Výstava s prostým názvem Obrazy potrvá ve Státním úřadu pro jadernou bezpečnost na Senovážném náměstí v Praze do 2. dubna. Rozhodně stojí za vidění.

Lenka Rancová

22.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovanka vsadila už při svém vzniku před deseti lety na zelenou.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení