Pelhřimovská kapela vyhrála letošní Výtah na hudební televizi Óčko. Krom věcných cen získala i možnost zahrát si na slavnostním večeru, který je spojen s předáváním prestižních hudebních ocenění. A Deník byl u toho.

Odjezd

Čas odjezdu byl určen na jedenáctou hodinu dopolední. Po krátkém nakládání aparátů jsme tedy vyrazili směr hlavní město Praha, přesněji řečeno Incheba Arena. Po necelé dvouhodince jsme dorazili přesně na místo. Napotřetí se nám podařilo trefit vjezd, obdrželi jsme parkovací karty a už jsme stáli před vytouženou sportovní halou. Po příchodu dovnitř jsme spatřili možná naprosto přesně řízený chaos, ve kterém hýřilo snad padesát lidí, a každý dělal něco jiného.

Po krátké přestávce nedaleko od pódia si nás okamžitě všimla sympatická mladá slečna produkční z pořádající agentury. Zavedla nás hluboko do útrob stadionu, kde nás umístila do jedné ze šaten, na jejíchž dveřích svítil nápis StarejPejr. Hned druhými dveřmi bychom se dostali do šatny Anety Langerové, dalšími ke kapelám Horkýže slíže, Divokej Bill, Mandrage, Nightwork, Chinaski, či třeba Xindla X.

Po krátké poradě kapela obdržela lísteček s přesnými časy kde, a kdy se má nalézat. Velmi příjemným překvapením bylo, že kapele byli od počátku přiděleni dva členové realizačního týmu „bedňáci“, kteří muzikantům zajišťovali přesuny aparatury, nástrojů a dalších věcí.

Půl čtvrtá odpoledne znamenala první kroky partičky StarejPejr na prkna, která už opravdu znamenají svět. Byly dokončeny poslední úpravy obrovského pódia a začala se na něj stěhovat aparatura kapely.

Zvuková zkouška

K samotné zvukové zkoušce se hudebníci dostali až ve čtyři hodiny, o půl hodiny déle, než hlásil program. Bylo vidět, že pelhřimovští hudebníci nestojí na pódiu poprvé, proto zkouška netrvala ani třicet minut a bylo nazvučeno. Poté se šlo odpočívat do V.I.P. salónku.

Čas pomalu plynul, přípravy vrcholily a kolem půl sedmé se začaly trousit první skupinky posluchačů. Především potom tedy náctiletých posluchaček, které se tlačily do prvních řad před podium. O dvacet minut déle, jakoby skokem, byl prostor, kde je normálně ledová plocha, najednou plný k prasknutí. Salónkem se začala tu a tam prodírat nějaká ta menší, či větší celebrita.

První koho jsem zpozoroval, byli Petr Šiška, který je známý především ze svého působení na televizi Prima, a Izzi, dnes večer se oba představí s uskupením Legendy se vrací. Dále také Diana Kobzanová, Tereza Kerndlová či Lou Fanánek Hágen. Třičtvrtě na sedm byl pro StarejPejr čas, kdy měl čekat připraven v šatně, opět přišla výše zmíněná slečna z produkce a doprovodila kapelu do zákulisí.

Tam už si StarejPejr přebral opět jiný koordinátor a začal rozdávat instrukce. Celá konverzace probíhala ve velmi přátelském duchu, stejně tak i všichni ostatní členové pořadatelské crew byli také velmi vstřícní. Do zákulisí začal pronikat stále se stupňující hukot fanoušků.

Každý ze členů se snaží nedat najevo nervozitu. Jediný, komu to v tuto chvíli věřím, je zpěvačka Šáren, která se snaží rozveselit zbytek kapely. Pravým opakem je zase bubeník Zjen, ten sedí na schodech a tváří se dosti zkroušeně.

„Za minutu jedeme. Počkejte, až vás uvedou moderátoři a pak je podium vaše. První půjde bubeník, pak kytaristé, basa a nakonec ať vyběhne zpěvačka,“ poslední věta koordinátora před úvodem slavnostního předávání cen televize Óčko.

StarejPejr sklidil velký aplaus

A už se jde na věc, před zaplněnou Incheba Arenou sklidil StarejPejr za dvě písničky hlasitý aplaus a užil si svoje okamžiky slávy. Pelhřimovští zahráli nejprve píseň Na lince, díky které zvítězili ve Výtahu, druhá v pořadí byla Hledám.

První věta, kterou mi bubeník Honza s úsměvem na tváři řekl po příchodu do zákulisí zněla: „Už je mi konečně lépe.“ Kytaristé Vašek i Tomáš byli také spokojeni. Vašek pouze sebekriticky poznamenal: „To jsem mohl tušit, že ta struna mi praskne při první písničce právě v Inchebě.“ Při vystoupení jsem však žádný problém nezaregistroval, Vašek bleskurychle vyměnil kytary a ještě stihl dohrát hitovku Na lince.

Po odnesení veškerého aparátu do šatny jsme se opět přesunuli zpět do V.I.P. zóny, kde už se to jen hemžilo celebritami a jejich přáteli. Večer pro nás končil kolem půlnoci, kdy jsme všichni unaveni vyrazili směr Pehřimov.

Koncertovat se bude dál

Zážitek to byl jak pro mě, tak i pro kapelu StarejPejr, která určitě svým výkonem na podiu nezklamala, ba naopak ukázala, že si toto vystoupení opravdu zasloužila. Příznivci hard-rockové muziky mohou navštívit nejbližší koncert partičky StarejPejr 13. března v Disco Heart ve Starém Pelhřimově, kde je doprovodí CéZed.