Nepřehlédnutelné nápisy na dveřích těchto černých hummerů a davy zvědavců dávaly tušit, že malým obyvatelům domova přijeli zazpívat finalisté sledované televizní soutěže Československá Superstar.

„Čau. Já jsem tu předvoj. Jak se máte,“ překvapil děti ještě v pokojících průpovídkami nešetřící moderátor Leoš Mareš, který přijel o trochu dříve. Mnoha odpovědí se nedočkal. Hlavně předškoláčci zírali na známou tvář jako na zjevení.

Nestačili ani koukat

Finalisté pěvecké soutěže zamířili rovnou do přecpané jídelny. Nakonec překvapivě nevydali pro samé pózování a podepisování ani hlásku.

Své umění naopak předvedly samotné děti. Zatancovaly na několik způsobů, představil se i bubeník. „Sestavu jsme trénovali půl roku. Snad se bude líbit,“ strachovala se bezprostředně před vystoupením Veronika Mazačová. Zbytečně. Vsedě si podupávali do rytmu i sami zpěváci.

„Fakt dobrý. Nečekal jsem, že se tady věnujete tolika věcem,“ ocenil hostitele během podepisování stohu fotek Martin Chodúr.

Nekorunovaným králem besídky se stal Sergej Krylov. Celé pásmo uváděl, tančil a jako jediný také zazpíval. „Po dětských domovech jezdíme už dlouho, ale tohle jsem ještě neviděl. Jsi vítěz,“ potřásl sedmnáctiletému všeumělovi pravicí Leoš Mareš.

Sergej, který dokonce poskytl rozhovor reportérce „superstárovského“ televizního štábu, se jen uculoval. „Já jsem se do soutěže zkoušel dostat také. Nevyšlo to, ale sleduji ji pravidelně,“ poznamenal Krylov. Očividně nebyl sám. Pro podpis vycházejících hvězd či o památeční snímeček si chodily nejenom děti.

Vějířkem z fotek všech sedmi zpěváků a šoumena Mareše navrch se mohla pochlubit i vychovatelka Jana Zadková. „Doma mě pochválí. Navíc budu mít alibi, proč jdu později ze služby,“ usmívala se Zadková, která považuje vzácnou návštěvu za výborné rozptýlení pro celý domov. „Děti alespoň přijdou na jiné myšlenky. Není to pro ně tak jednotvárné,“ dodala vychovatelka.

Dlouho se nezdrželi

Ostře sledovaná kolona nezakotvila v Humpolci jen dílem náhody. „Děti z domova se zúčastnily nováckého cvičení s Hankou Kynychovou. Navíc je to hned u dálnice,“ nezapírala Zuzana Svátková z nadace Nova skutečnost, že finalisté soutěže si udělali cestou z Prahy na brněnskou autogramiádu o jednu zastávku navíc.