Nejen že vystupovala na televizní stanici Óčko, navíc také pokřtila své první CD. Deník proto vyzpovídal frontmana a kytaristu Václava Makovce.

Co je u vás nového?
Pokřtili jsme naše první CD Devátá vlna a vypustili ho mezi veřejnost, natočili videoklip k písni Na lince, vyhráli soutěž o kapelu Rocku 09 a s ní spojený koncert s kapelou Škwor, zahráli si se známými kapelami, jako je Mňága a Žďorp nebo kapela Kreyson, navázali spolupráci s uměleckou agenturou a začali pracovat na novém materiálu.

Jak jste si užili vystoupení na Rocksession?
Rocksession bereme jako velmi důležitou a také stabilní položku v našem každoročním seznamu koncertů. Zatím jsme měli možnost zahrát si na každém ročníku, který běžel od vzniku naší kapely. Musím říct, že každý rok si Rocksession užijeme vždy o trochu více než předešlý ročník. Připisuji to jednak tomu, že na nás chodí stále více lidí, kapela je každým rokem sehranější, a hlavně – je to doma. Letos jsme odešli z pódia s velmi příjemnými pocity, ale i samozřejmě s pocitem odpovědnosti, že musíme stále pracovat, abychom naše fanoušky nezklamali. Rádi bychom poděkovali všem, kteří se letošního Rocksession zúčastnili, protože nemohl jsem si nevšimnout, že podstatnou část posluchačů tvořili studenti, kteří, ač vstupné nebylo pro ně nejnižší, svou účastí ukázali, že šli skutečně za hudbou. Dík patří i kulturním zařízením města Pelhřimova za organizaci.

Jak se vám líbilo natáčení na Óčku?
Právě s naším klipem je spojen další, pro nás zásadní mezník, kdy tento klip k písni Na lince vyhrál semifinálové kolo na hudební stanici Óčko. S tím totiž souviselo i pozvání do pořadu Česká hitparáda, kde jsme poprvé mohli nahlédnout pod pokličku natáčení.

Osvětlili byste čtenářům v čem soutěž na Óčku spočívala, a co bude ještě následovat?
Tato soutěž pomáhá začínajícím a méně známým kapelám ke zviditelnění a rozšíření jejich tvorby mezi více posluchačů. My jsme do hitparády zaslali klip, který jsme natočili při křtu a ve studiu. Po nějaké době se mi ozvala produkce TV Óčko, že se jim klip líbí a že ho zařadili do soutěže. Díky hlasům našich fanoušků se nám podařilo zvítězit a postoupit tak do finálového kola. To bude probíhat od 20. listopadu do 2. prosince. Proto bych rád touto cestou požádal čtenáře a fanoušky rockové hudby o podporu při hlasování. Veškeré informace naleznou na našem webu www.starejpejr.cz. Pokud by se nám podařilo umístit se v tomto kole mezi prvními třemi, znamenalo by to pro nás několik koncertů pod hlavičkou TV Óčko včetně koncertu v Tesla Aréně v Praze na každoročním předávání cen této televize, a určitě by to bylo důležité i pro zviditelnění pelhřimovské hudební scény na celostátní úrovni.

Chodí teď na vaše koncerty více lidí?
Musím říci, že od března, co jsme vydali CD, se naše fanouškovská základna rozrostla. Bylo to vidět už na křtu v dubnu, kdy se nám podařilo zcela naplnit kapacitu Malé scény v KD Máj. A od té doby jsme moc spokojeni s podporou fanoušků jak tady v Pelhřimově, tak i na ostatních místech Vysočiny.
Co plánuje skupina do budoucna?

Do konce roku je naplánována ještě série několika koncertů, které zakončíme vánočním koncertem ve Skále s již zmiňovanou kapelou Škwor. V lednu máme prázdniny a od února opět začínáme naplno pracovat. Plánujeme natočit některou z nových písní jako singl. Chtěli bychom ji dát našim fanouškům zdarma ke stažení jako poděkování za podporu v uplynulém roce. Dále se rýsuje takové menší turné po klubech a kulturních domech na Vysočině, jižních Čechách a v Praze. V létě bychom rádi zavítali i na rockové festivaly a podobné akce, což už je v jednání.