Nečekaně směšné hry o lásce v šesti dramatických známých i méně známých povídek A. P. Čechova tam představí od 19.30 hodin herci pražského Divadla Viola.

Laskavý humor dramatizací zavádí do citových zmatků všech generací, do situací kuriózních i docela všedních. Představeno bude šest kratších povídek: Úmluva, Dva dopisy, Záhadná povaha, Drama, Svody a Příliš pozdě na štěstí, které doplní jedna známá aktovka Medvěd.

Z herců se mohou diváci těšit na Taťjanu Medveckou, Lilianu Malkinu, Jaromíra Medunu či Lukáše Turka. Představení mělo premiéru již v roce 2003 a od té doby je stále velmi oblíbené a hojně navštěvované jak ve větších, tak v malých divadlech po celém Česku.

Oblíbený dramatik

O tom, že je Čechov nesmrtelný, svědčí jeho neutuchající popularita ve světě, kde divadla vítají stále nové inscenace jeho her a knihkupectví nabízejí stále nová vydání různých výborů Čechovových povídek.

Uvedením jeho šesti dramatizací chtělo Divadlo Viola vzdát hold autorovi a géniovi stručnosti a neodolatelného humoru. Scénář byl připraven pro diváky i herce, kteří mají rádi vtip, laskavý humor a nečekaná překvapení.

Jan Cihlář