Křest alba se koná už dnes v hudebním klubu Stará tiskárna v Pelhřimově od devíti hodin večer. Jako předkapelu si skupina pozvala punkový Hak Mak z Rohozné u Jihlavy. Nynější sestava Revoltu se ustálila kolem prosince roku 2007. Kapelu tvoří celkem pět muzikantů.

V Hořepníku hráli po boku slavné Dogy

O zpěv se stará charismatický Vladimír Hájek, bicí má pod palcem David Brychca, basu Zdeněk Šitner a kytary rozezvučí Marek Vaňha a Luboš Dalík.
Za dobu svého působení zatím odehráli kolem dvanácti koncertů, jeden z nich dokonce v Hořepníku s populární kapelou Doga. Ze třiceti připravených skladeb se na debutový nosič nakonec po čtyřech měsících nahrávání vešlo devět písní. Deska se pyšní především výborným, dalo by se říct, že i profesionálním zvukem. „Nahrávali jsme v Havlíčkově Brodě u Honzy Andrleho, který nám určitě hodně pomohl,“ pokračoval zpěvák Vladimír Hájek.

„Ukázal nám cestu, kudy naší hudbu směřovat a dal nám hodně dobrých rad,“ pochválil Hájek spolupráci s majitelem nahrávacího studia, kde první album Revoltu vzniklo.

Koncertují pro plný sál, i pro pár lidí

Skladby na desce nabídnou tvrdý kytarový nářez. Revolt však neopomenul ani líbivé pomalejší písně typu See in my eyes. Kapela svým projevem připomíná Fear Factory, občas Sepulturu či Slipknot, možná i české Hazydecay. Každopádně se jedná o energií nabitou záležitost, která většinu posluchačů na koncertě sedět nenechá.

„Největší odměnou pro nás je, když vidíme lidi, že na koncertě skáčí, řvou a tancují. Nejde o to, jestli je tam deset lidí nebo sto, my hrajeme naplno a dáváme do koncertu všechno,“ jasně naznačil, o co Revoltu jde, frontman Hájek. Na tvorbě tracků se podílela celá kapela, o texty se postaral především zpěvák.

Skupina Revolt jde těžko zařadit do nějaké škatulky hudebního stylu. Někdo by mohl říct, že se jedná o hard-core. Dalším posluchačům by se hudba mohla zdát jako metal-core.

„Revolt je prostě cross-over. Nedáme se zařadit přesně do některého stylu,“ shodli se jednohlasně hudebníci z Revoltu. V pelhřimovském hudebním klubu Stará tiskárna si tak dnes večer přijdou na své především všichni příznivci tvrdé muziky.

Jakub Dvořák