„Povypráví o své tvorbě, přečte kousek některé ze svých knih a chybět nebude ani autogramiáda,“ nastínila průběh besedy Iva Rajdlová, ředitelka pelhřimovské městské knihovny. Ta předpokládá, že na setkání se slavným spisovatelem přijde velký počet návštěvníků.

„Čtenáři mají o Vieweghovy knihy značný zájem. A do Pelhřimova zítra přijede besedovat vůbec poprvé,“ pokračovala ředitelka.

Sólo pro studenty

„Čekáme tedy, že na odpolední setkání zavítá hodně lidí,“ mínila Rajdlová. Beseda pro veřejnost začíná na hudebním oddělení knihovny přesně v sedmnáct hodin. Program by měl trvat dvě hodiny. Odpolední povídání ale nebude jediné, které Viewegh v Pelhřimově stihne.

Hodinu po poledni ho ještě čeká přednáška o psaní pro studenty středních škol. A jak se pelhřimovské knihovně podařilo slavného autora získat na besedu?

„Když zveme osobnosti na povídání se čtenáři, vždycky prvně saháme po spisovatelích,“ vysvětlila Iva Rajdlová. „Na Michala Viewegha jsme slyšeli chválu od kolegyní z jiných knihoven. Tak jsme ho kontaktovali a on s besedou souhlasil,“ doplnila ředitelka.

Následuje John

Setkání s další zajímavou osobností plánují v pelhřimovské knihovně na sedmého října. Na besedu se čtenáři tentokrát přijede autor legendárního Mementa a také novinář Radek John.