Zábava ve stylu Divokého západu se poprvé konala v loňském roce. Tehdy sklidila velký úspěch, proto se organizátoři rozhodli uspořádat pokračování.

Kovbojové a indiáni

„Nakazil nás cowboy Jimmy, což je mistr České republiky v rodeu. Řekli jsme si, že by o tom mělo vědět víc lidí, a tak jsme se rozhodli zorganizovat tento festival,“ řekla k počátkům Zdivočelé Kletečné jedna z organizátorek Martina Vondráková. Návštěvníci letošního ročníku se mají na co těšit. Organizátoři si připravili bohatý program.

K vidění bude přestřelka na koních nebo pravá westernová rvačka v saloonu. „Oproti loňskému roku jsme celý festival podstatně rozšířili a bude toho více k vidění,“ doplnila Vondráková.

Loni přijelo na louku ke Kletečné něco kolem pětistovky návštěvníků. Pořadatelé letos očekávají o nějakého toho návštěvníka navíc.
„Máme připraveno spoustu soutěží nejen pro dospělé. Bude tu i elektrický býk, vystoupí i rodeový mistr cowboy Johny,“ stručně vyjmenovala některé z lákadel Vondráková.

O hudbu se na louce za Kletečnou postará westernová kapela. Jak uvedla Vondráková, ta bude hrát do pozdních nočních hodin. „Program bude pokračovat v podstatě až do rána,“ usmála se Martina Vondráková.

Kaskadérovo fireshow

Pro diváky je připravena i skutečně adrenalinová podívaná. V sobotu odpoledne totiž vypukne na louce požár. Připravené hořící balíky bude v jedoucím automobilu překonávat kaskadér.

Ohnivou show předvede v nočních hodinách i cowboy Jimmy. K vidění budou mimo jiné i sličné děvy saloonu se svou bordelmamá a indiáni se svými teepee. „Na své si přijdou i mlsné jazýčky. Jako občerstvení jsou připravené grilované speciality, které se budou zapíjet kvalitním pivním mokem,“ dodala Vondráková. Program celého festivalu vypukne v sobotu ve třináct hodin.

Program
13.00 Zdivočelá Kletečná II začíná
14.00 Show cowboye Jimmyho
15.30 Soutěž pro malé greenhorny a greenhornky
16.00 Triatlon
18.30 Cowboy Jimmy vystoupí se svými přáteli
20.00 Soutěž na býkovi
21.30 Jimmyho noční show s ohněm