Pro ně a pro všechny, kteří si rádi poslechnou dechovku, je na náměstí připraven Celostátní hasičský festival dechových hudeb a dny záchranářů.

Po slavnostním slibu profesionálních hasičů kraje Vysočina zahájí festival starosta Leopold Bambula a od půl třetí spustí svou produkci kapely jako Hasiči Olomouc, Opočenka, Černovická dechovka nebo Lesanka Humpolec. Večerní pouťovou zábavou provede Vysočinka.

Mezi třetí a šestou hodinou odpolední ukáží svou práci historičtí hasiči. A od 16 hodin bude vyhodnocen košt „Ohnivé vody“, přičemž dostanou ochutnat i zájemci z řad veřejnosti.

V neděli určitě nezaspí obyvatelé Pelhřimova bydlící na náměstí, v ulici Pražská, Táborská, Chollosiova a u Střepiny. Čeká je totiž budíček v podání dechových hudeb. A vstávat by určitě měli, aby od 10 hodin stihli další vystoupení na náměstí. Závěrečný koncert všech účinkujících začíná pak v půl šesté.

Jak již napověděl název festivalu, k vidění budou také ukázky práce záchranářů, a to v neděli od 11 hodin. Program, který navíc zahrnuje i mažoretky Domu dětí a mládeže Pelhřimov a Opočno, uvádí Luboš Jech a Petr Chládek. Šéfdirigentem je mistr Václav Palička.

Program:
sobota

14.30 – hudba Olomouc
15.30 – hudba Košice
16.30 – hudba Opočno
19.00 až 01.00 – Vysočinka
neděle
10.00 – hudba Černovice
11.00 – hudba Košice
12.00 – Lesanka Humpolec
13.00 – hudba Přibyslav
14.00 – hudba Opočno
15.00 – hudba Olomouc
16.00 – hudba Božejáci
17.30 – vystoupení všech kapel

Dominika Dufková