Hořepničtí vybírali protagonisty i pro letošek podle osvědčeného receptu. „Během celé předchozí sezony i v zimní přestávce jsme sbírali podněty od lidí. Podle toho jsme posléze oslovili jednotlivé kapely,“ vysvětlil hořepnický starosta Vladimír Kotýnek.

V rozpisu nechybí stálice jako Tři Sestry, Škwor, ale třeba také již zdomácnělé soutěže Rocková liga a Klobása Vysočiny.

Už je jako rybička

Naopak Arakain, který společně s pelhřimovským Antheomem v sobotu večer celou sezonu otevře, se v Hořepníku představí po dvouleté odmlce. „Každý rok to prostě nevyjde, kapely musíme přece jenom také prostřídat. Arakain navíc letos vydal úspěšnou desku, mohl by to být příjemný úvod sezony,“ odůvodnil Kotýnek.

Česká metalová legenda ale nechtěně přichystala pořadatelům pernou chvilku, když musela kvůli onemocnění zpěváka zrušit nedělní a pondělní koncert. Obavy fanoušků ale rozptýlil samotný Jan Toužimský. „Bylo to jen malé momentální vyčerpání, už jsem jako rybička. V Hořepníku se v sobotu určitě uvidíme,“ hlásil Toužimský, podle něhož se fanoušci mohou těšit na skladby z nové desky i osvědčené hity.

„Těch starých fláků se asi už nezbavíme, takže to střihneme půl na půl. Jen doufám, že se udělá hezky a přijde spousta lidí. Když jsme hráli v Hořepníku minule, byla dost zima,“ zavzpomínal zpěvák.

Pořadatelé ale recept na léto neznají. „Hrát se každopádně bude na parketu. Je to větší akce, do sálu bychom se nevešli,“ uzavřel Kotýnek.

Hořepnická nej
30. května – Arakain, Antheom
13. června – Česká rocková liga
20. června – Klobása Vysočiny
11. července – Doga
25. července – Alkehol, Törr
8. srpna – Škwor
15. srpna – Tři sestry, Doctor PP