Do Pelhřimova přijede zazpívat Yvetta Simonová. Tato stálice české hudební scény, která oslavila třiaosmdesáté narozeniny, stále aktivně koncertuje a o její vystoupení je mezi posluchači zájem.

Nejinak je tomu i v Pelhřimově. „Sál se nám pěkně zaplňuje, ale úplně vyprodáno není. Zájemci o vstupenky tedy ještě nemusejí mít strach, že by se na ně nedostalo,“ sdělila Vlasta Vlčková z pelhřimovských kulturních zařízení.

Koncert je podle Vlčkové určen především pro návštěvníky důchodového věku. „Myslím, že dnešní mladá generace pomalu ani netuší, kdo to je Yvetta Simová,“ usmála se pořadatelka Vlčková.

„Samozřejmě ale chceme kulturní nabídkou uspokojit všechny věkové skupiny. Vloni jsme pro seniory uspořádali koncert Josefa Zímy, který vzbudil velmi kladné ohlasy, a doufáme, že vystoupení Yvetty Simonové, které jsme vybrali pro letošek, sklidí stejný úspěch,“ doplnila organizátorka Vlčková. Koncert začíná v pelhřimovském městském divadle přesně s úderem středečních devatenácti hodin.

Yvetta Simonová začínala jako operetní zpěvačka. Svého času byla také hlavní pěveckou hvězdou orchestru Karla Vlacha. Během své bohaté kariéry nazpívala více než šest set písní, řadu z nich se svým kolegou Milanem Chladilem.

K jejím nejznámějším hitům patří například Zhasněte lampióny, My dva a čas či Děti z Pirea. Poslední jmenovaná píseň je duetem, který nazpívala právě s Milanem Chladilem. Hlas Simonové je také spojen s hity z filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera.