Muže ve věku sedmadvacet a třicet let policisté zadrželi po souhlasu státního zástupce. Odvezli je na policejní oddělení a byli umístěni do policejní cely. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jejich trestní stíhání. „Zadržená dvojice byla obviněna ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ popsal vedoucí oddělení obecné kriminality Pavel Nováček.

A dodal, že starší z mužů byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou a drogovou trestnou činnost. „Má i nepodmíněný trest odnětí svobody a do března roku 2026 je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Trestní minulost má za sebou i mladší z dvojice. Oba jsou uživateli drog,“ přiblížil Nováček.

Muži jsou obviněni z toho, že od loňského podzimu do zadržení vyráběli a distribuovali pervitin. Za tu dobu vyrobili přibližně kilo a půl drog. Mladší z mužů pervitin, marihuanu i extázi prodával v obci na Pelhřimovsku. Drogy si od něj zájemci koupili za loňský rok více než stokrát. Drogy poskytoval i zdarma za protislužbu, nejčastěji za odvoz autem. Třicetiletý muž ve více než deseti případech distribuoval pervitin nejčastěji na Telečsku.

Policejní mluvčí Michaela Lébrová uvedla, že při domovní prohlídce policisté zajistili předměty k výrobě drog, různé látky a finanční hotovost. „Obviněný sedmadvacetiletý muž je stíhaný vazebně a policisté ho odvezli do věznice. Druhý muž byl po provedení nezbytných úkonů ze zadržení propuštěn a je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují,“ doplnila s tím, že za zvlášť závažný zločin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let.