„Lze si jen těžko představit, co se v rodině muselo dít, když se šestileté dítě rozhodne vzít do ruky nůž a bodne svého otce. Podle mě to svědčí o naprosto zoufalé a bezvýchodné situaci, do níž se dítě a jeho matka dostaly,“ řekl Deníku jihlavský státní zástupce Ivo Novák.

Násilník nakonec skončil před soudem. Za týrání, znásilnění, vydírání, ublížení na zdraví a porušení zákazu styku s matkou poslal Okresní soud v Jihlavě čtyřiačtyřicetiletého muže na čtyři a půl roku do vězení. Obžalovaný ale s rozsudkem nesouhlasil. Kauzou se tak ve čtvrtek sedmého března zabýval Krajský soud v Brně.

„Odvolací soud napadený rozsudek z podnětu poškozené zrušil a nově rozhodl tak, že obžalovaný musí zaplatit poškozené na náhradě nemajetkové újmy částku sto tisíc korun. Odvolání obžalovaného soud zamítl jako nedůvodné,“ informovala o výsledku veřejného zasedání mluvčí soudu Klára Belkovová.

Rozsudek je tak pravomocný. Muž by měl v nejbližší době dostat výzvu k nástupu do vězení. Podat si může pouze dovolání k Nejvyššímu soudu, což ale nemá vliv na uložený trest.

Poškozená žena podle soudu dlouhodobě zažívala opravdová fyzická i psychická muka. Její druh ji několikrát znásilnil, opakovaně ji mlátil, ponižoval a ničil její věci a vyhrožoval zabitím.

Svědky byly i dvě děti.

Muž ženě hrubě a vulgárně nadával, opakovaně si vynucoval proti její vůli sex. Při jednom z incidentů vylil ženě na hlavu obsah nočníku a následně vodu se saponátem. Ženě se snažil pomoci známý, kterého požádala o pomoc, ale i toho obviněný násilník napadl.

Předloni v říjnu se pak ženě podařilo během dalšího násilného incidentu zavřít na toaletě a zavolat na tísňovou linku. Policie, která na místo přijela, musela vyrazit dveře, protože obviněný v zámku úmyslně zlomil klíč. Agresora úřady opakovaně vykazovaly ze společné domácnosti, což ale nerespektoval.