„Do České knihy rekordů to asi nebude, protože v ní zveřejňujeme vesměs pozitivní kuriozity, ale do České databanky rekordů to za zápis určitě stojí,“ řekl Deníku Miroslav Marek z agentury.

O titul „královny zlodějky“ se uchází žena s řeckým jménem Lucie Charaklia. Šestatřicetiletá žena z Jihlavy byla z věznice ve Světlé nad Sázavou, kde si odpykala osmnáctiměsíční trest za krádeže, propuštěna na svobodu minulý týden v úterý dvanáctého března. Tentýž den ji ale ostraha obchodního centra Citypark v Jihlavě přistihla při krádeži.

„V drogerii ukradla balzám na rty, lak na nehty a tvářenku, vše za tři sta korun. Věci si dala do kabelky a z prodejny odešla. Pracovnice prodejny si ale krádeže všimly na kamerovém systému. Následně na to upozornily ostrahu, která ženu zadržela a věci byly vráceny zpět do prodeje,“ popsala okolnosti krádeže jihlavská státní zástupkyně Vladimíra Hubáčková.

Krádež do sedmi hodin

Lucie Charaklia opustila brány vězení asi kolem jedné hodiny odpoledne. Do jejího opětovného zadržení uběhlo pouhých šest a půl hodiny. Po jejím zadržení si pro ni přijeli policisté. Věci následně nabraly velmi rychlý spád. Lucie Charaklia skončila v policejní cele, následně ji kriminalisté obvinili z krádeže.

O dva dny později ve čtvrtek čtrnáctého března už díky takzvanému superrychlému zkrácenému přípravnému řízení skončila Lucie Charaklia před jihlavským soudem. „Žena před soudem vypověděla, že po propuštění z vězení chtěla jít na úřad práce, ale ten už byl zavřený. Takže to nestihla a nevěděla, co se sebou,“ poznamenala žalobkyně Hubáčková. Chování ženy zcela jistě ovlivnil i fakt, že byla pod vlivem alkoholu. V době zadržení měla v krvi kolem jedné promile.

Soud nakonec ženu poslal do vězení na dalších šest měsíců. Rozsudek je pravomocný. Žena tak znovu poputuje do věznice ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, kde jí s trochou nadsázky možná ještě ani nestačili převléci její postel.

Agentura Dobrý den většinou přijímá zápisy o rekordech, o něž zažádají sami ti, kteří rekord vytvořili. „V tomto případě to asi nebude možné, ale pokud jsme se o něm dozvěděli jinak, zápisu to nijak nebrání,“ podotkl Marek.

Deník loni v listopadu informoval o muži, který z vězení vyšel devátého listopadu, ani ne o týden později už byl zase za mřížemi. Muž byl obviněn z krádeže kabelů. Pár dní po propuštění z vězení překonal oplocení jihlavského dopravního podniku, kde se snažil ukrást neznámé množství měděného drátu, po němž kloužou sběrače trolejbusů.