Policie na případy internetových podvodů upozorňuje opakovaně. Lidé jsou ale stále neopatrní a podvodníkům na již známé triky naletí. O případu, kdy muž z Pelhřimovska přišel o statisíce korun kvůli podvodnému telefonátu Deník informoval před pár dny.

Tentokrát policie upozornila na případ, kdy se žena z Pelhřimovska snažila prodat přes sociální síť Facebook a Marketplace knihy v hodnotě 1 200 korun a přišla o téměř 150 tisíc. „Pachatel projevil zájem o koupi knih a ženě nabídl, že zajistí dopravu na své náklady prostřednictvím kurýrní služby. Následně ženě přišel odkaz na stránky, které se tvářily jako stránka kurýrní služby s tím, že po vyplnění údajů dostane žena za knihy zaplaceno,“ začala s popisem podvodu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Žena vyplnila požadované údaje a poté jí na mobil přišlo ve formě SMS zprávy přibližně sedmnáct kódů. „Žena je zaslala dle pokynů údajného zájemce o nákup a následně zjistila, že jí z účtu v bance zmizelo téměř 150 tisíc korun,“ pokračovala Čírtková.

Pachatel hned přestal s ženou komunikovat. Policisté po něm pátrají a opakují varovnou výzvu. „Na tyto typy podvodů opakovaně upozorňujeme, varujeme před odkazy na různé falešné stránky dopravců, kurýrních služeb, přesto jsou lidé stále neopatrní a odkazy otevírají a podle pokynů pachatelů vyplňují údaje, které lze poté snadno zneužít,“ doplnila policejní mluvčí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Zabijačku ukážou v hotelu, Černovice vítají jaro

Metráky masa a šikovní řezníci ze školy. Brtnice žila vepřovými hody | Video: Deník/Martin Singr