„V současné době platí informace o poškozených, jak bylo uvedeno v původní tiskové zprávě. Je ale pravda, že pelhřimovští kriminalisté mají rozpracované další případy poškozených osob,“ informovala krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

Kriminalisté už v tuto chvíli ví, že počet poškozených bude mnohem vyšší. Poroste i výše způsobené škody.

„Počítáme s tím, že až kriminalisté zadokumentují případy dalších poškozených, budeme veřejnost znovu informovat,“ dodala Čírtková.

Podvody s falešnými vstupenkami má podle policie na svědomí muž z Pelhřimovska. Ten byl zadržen minulou středu. Vyslechl si obvinění a stíhán je na svobodě. Podle policie je to největší případ s falešnými vstupenkami na Vysočině.

Policie doporučuje, aby si lidé své vstupenky raději předem zkontrolovali. Nejsnazší způsob, jak poznat nepravou vstupenku, je si načíst QR kód a čárový kód na vstupence. V některých případech je ale odhalení složitější, a člověk podvod zjistí až u vstupu do haly. „Načtení QR kódu je snadný způsob, jak zjistit, že si lidé koupili vstupenku na dané sportovní utkání, a ne na něco úplně jiného,“ doporučuje Čírtková.

Když už lidé zjistí, že si koupili falešnou vstupenku, mají se okamžitě obrátit na policii se všemi informacemi, včetně toho, kam poslali peníze.

Podvodník z Pelhřimova místo skutečných vstupenek zasílal lidem padělky, které sám vyráběl. Většina falešných vstupenek na hokejové mistrovství světa je na zápasy, ve kterých hraje tým České republiky. Všechny mají stejný QR kód a čárový kód.