Policisté kontrolovali, jestli řidiči kamionů neparkují v povinných pauzách mimo místa, která jsou k tomu určená. Kontrolovali hlavně nájezdy a sjezdy z dálnice, které mohou být v takových případech značně nebezpečné pro ostatní řidiče. „Při středeční akci policisté zjistili čtyřiatřicet přestupků, které vyřešili s řidiči pokutami a z místa je vykázali,“ komentovala vysočinská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle ní některé jízdní soupravy přímo ohrožovaly provoz. „Protože například na sjezdu z dálnice parkovaly takovým způsobem, že kolem nich velmi obtížně projelo osobní vozidlo. Taková situace nastala například na sjezdu z dálnice D1 na 89. kilometru ve směru na Brno. Právě v tomto místě se 18. dubna letošního roku stala tragická dopravní nehoda,“ připomněla policejní mluvčí.

Fotogalerie: Nevhodně odstavené kamiony na D1

Devatenáctiletý řidič s osobním autem tehdy narazil do odstaveného kamionu, který stál při pravém okraji na sjezdu z D1. „Řidič osobního vozidla při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel,“ doplnila Čírtková.

Řidiči kamionů policii argumentují tím, že u dálnice D1 není dostatek parkovacích ploch a oni musí ze zákona dodržet bezpečnostní přestávku. „Tyto argumenty vnímáme, ale jednání řidičů kamionů nemůže v žádném případě ohrožovat bezpečnost a plynulost v silničním provozu,“ upozornila policejní mluvčí.

Do kontroly se v noci ze středy na čtvrtek 20. června zapojily policejní hlídky z dálničního oddělení Velký Beranov a z oddělení silničního dohledu.