Policisté podvodníka zadrželi ve středu. A zatím se jim podařilo zjistit pět lidí, které s falešnými vstupenkami na mistrovství světa podvedl. Celkem si přišel na šest set tisíc korun. „Jeden z podvedených totiž sám od podvodníka nakoupil větší množství vstupenek za téměř 490 tisíc korun. vstupenky pak dál rozprodával v domnění, že jsou pravé,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ilustrační foto.
Na hladině Zámeckého rybníka v Horní Cerekvi našli mrtvého muže

Obviněný začal lístky prodávat už loni koncem listopadu. „prostřednictvím aplikace Messenger sociální sítě Facebook, případně jiným způsobem, nabízel prodej vstupenek na Mistrovství světa v ledním hokeji, případně vstupenek na jiná sportovní utkání a nechal si posílat peníze na bankovní účet,“ popsala mluvčí.

Falešné vstupenky se stejnými kódy

Místo skutečných vstupenek zasílal lidem padělky, které sám vyráběl. Většina falešných vstupenek na hokejové mistrovství světa je na zápasy, ve kterých hraje tým České republiky. Všechny mají stejný QR kód a čárový kód. „Proto doporučujeme všem lidem, kteří si kupovali vstupenky mimo oficiální místa prodejů, aby si vstupenky zkontrolovali ještě předtím, než na zápasy vyjedou. Platí to jak pro utkání MS v hokeji, tak pro červnové ME ve fotbale v Německu,“ doporučila Čírtková.

Pokud mají lidé podezření, že si koupili padělané vstupenky, mohou se obrátit na policii. „Doporučujeme, aby s sebou vzali podezřelé vstupenky a veškeré kontakty, údaje a čísla účtů, kam případně poslali platbu při jejich nákupu. Policistům i sobě tak výrazně usnadní zadokumentování případného protiprávního jednání, které je v této věci vedeno,“ doplnila mluvčí.

Muže je obviněný z přečinu podvodu, dílem dokonaného podvodu a dílem podvodu ve stádiu pokusu. Je stíhán na svobodě. K trestné činnosti se doznal a získané finanční prostředky většinou použil na sázky v sázkové kanceláři.