Zázraky se občas dějí, Pelhřimov zabral v závěru a vydřel cenný bod

Vysočina – Cenný bod si přivezli z Moravských Budějovic hokejisté Pelhřimova. Lední medvědi dokázali smazat tříbrankové manko.

3.12.2017

Tříbrankové manko dokázali v závěru zápasu smazat pelhřimovští Lední medvědi. Z Moravských Budějovic odvezli bod, když prohráli v nájezdech.Foto: Deník/ Jaroslav Loskot

M. BUDĚJOVICE – PELHŘIMOV 4:3 sn.

Hosté začali derby aktivněji, ale do vedení šel soupeř. Tři minuty před první sirénou se po vhazování zmocnil puku Horký a z ostrého úhlu propálil Šoustala.

To bylo na dlouhou dobu od střelců všechno. Zkraje třetí třetiny vybídl Pucher Mikeše, jeho teč propadla pelhřimovskému gólmanovi, ale puk se zastavil na čáře. Skóre se tak znovu měnilo až v polovině třetí části. J. Bulín si zpoza branky vyjel a nadvakrát protlačil kotouč za Šoustalova záda. Pak začali zlobit i Medvědi, ale nejdříve za Brožem zvonila tyč.

V 53. minutě udeřilo na opačné straně. Rytnauerovu střelu ještě zastavila tyč, ale dorážející Horký už měl snadnou úlohu – 3:0. Žihadla ovšem pohodlný náskok prohospodařila. Za 50 vteřin vypadl Brožovi nahozený puk a Martin Hadrava jej pohodlně doklepl za jeho záda. Netrvalo dlouho a tlak Pelhřimova vyústil ve druhý zásah. V 57. minutě Pospíchalovu přihrávku podél brankoviště zametl do sítě F. Kasalý. V úplném závěru pak ve vlastním oslabení ujel obraně Votápek a bylo srovnáno.

O osudu utkání nerozhodlo prodloužení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se prosadil za Pelhřimov pouze Čermák, za domácí také ve třetí sérii Horký. Rozhodnutí padlo až v deváté sérii, kdy na rozdíl od Vysloužila skóroval moravskobudějovický Matějka.

„K tomu není co dodat. Nehráli jsme dobře, ale přesto vedli 3:0 a nakonec jsme nechali soupeře vyrovnat, to je hrozné. Dokonce jsme dostali gól ve vlastní přesilovce. Já tam postavím nejzkušenější lajnu a oni střílí do hráče, pak se puk odrazí a je z toho protiútok. To je z mého pohledu neomluvitelné,“ zlobil se kouč Moravských Budějovic Augustin Žák.

„Dlouho jsme drželi stav 1:0, ale pak nám domácí dali dva další góly. Ukázalo se však, že se vyplatí hrát celý zápas. Snížili jsme na 3:2 a ve vlastním oslabení dokonce vyrovnali. Nájezdy už byly loterií, bod má pro nás velkou cenu,“ hodnotil duel trenér Pelhřimova Jan Dvořák.

Branky a nahrávky: 17. Horký (Krutiš), 50. J. Bulín (Juráň), 53. Horký (Rytnauer, Krutiš), rozhodující nájezd: Matějka – 55. Hadrava (Kasalý), 57. F. Kasalý (Pospíchal), 60. Votápek (D. Kasalý). Rozhodčí: Král – Mikšík, Roupec. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:3. M. Budějovice: Brož – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Kliment, Sobotka, Pucher ml. – Pucher st., Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Krutiš, Lupač, Hačecký, J. Bulín, Juráň, P. Bulín. Pelhřimov: Šoustal – Pospíchal, Vrátný, Kohút, Port, D. Kasalý, Kalenda, Rudy – Osčádal, Čermák, Vysloužil, F. Kasalý, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Votápek, Kaminsky.

Ostatní výsledky 18. kola: Nymburk – Tábor 2:3, H. Brod – Písek 6:0, Klatovy – Kolín 2:3 po prodloužení, David Servis Č. Budějovice – Žďár 4:6.

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 17 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič mezinárodní kamionové dopravy. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NUTNÝ TELEFONICKÝ KONTAKT PŘEDEM!. Pracoviště: Alt - autogroup s.r.o., Hrdinova, č.p. 2043, 393 01 Pelhřimov. Informace: David Skořepa, +420 777 634 444. Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 500 Kč Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 12600 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: dobrý zdravotní stav, fyzická zdatnost - práce v prašném prostředí., Osobní kontakt možný každou středu od 13:00 do 15:00 hodin na adrese: Hronova 1078, Pacov. Pracoviště: Euro agentur czech s.r.o. - salačova lhota, 395 01 Pacov. Informace: Ivan Olah, +420 774 750 407. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 28 000 Kč Zámečníci strojů Zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: údržba budov, nové instalace ve výrobních halách., , Požadujeme: vyučení v oboru, samostatnost., , Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Nrj servis s.r.o. - pracoviště humpolec, Nádražní, č.p. 101, 396 01 Humpolec. Informace: Monika Miksová, +420 728 813 281. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 22 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Provozní zámečník, údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme: výuční list se zaměřením na strojírenství,popř. automechanik, mechanik strojů a zařízení, mechanik - opravář zemědělských strojů, Jiné odbornosti: opravy mostových jeřábů, svářečské opravářské práce, preventivní údržba strojů, ŘP skupina , Nabízíme: práci na trvalý pracovní poměr – doba neurčitá;možnost odborného vzdělávání; příspěvek na dopravu; příspěvek na závodní stravování; příspěvek na životní pojištění; možnost ubytování;další sociální výhody dané firemní kulturou; benefity poskytované naší společností. Pracoviště: Pacovské strojírny, a.s., Nádražní, č.p. 697, 395 01 Pacov. Informace: Pavel Dufek, +420 724 589 699.

Fotbalisté Kamenice měli v zápase se Štoky převahu v poli, ale střelecky selhali.

Nedali jsme šance, zlobil se po prohře trenér Cerhan

Florbalisté odpor Jaroměře zlomili až ve třetí třetině

N. Rychnov inkasovaná branka povzbudila

Nový Rychnov – S velkým přehledem si připsali další tři body do tabulky I. B třídy fotbalisté Nového Rychnova. Antonínův Důl porazili přesvědčivě 5:1. Komplikací nebyl ani inkasovaný gól na 0:1 ve 31. minutě.

Juniorka odevzdala body Leštině

Humpolec - Fotbalová juniorka Humpolce dalšího favorita nezaskočila. Leštině, která patří k elitě I. A třídy, v sobotu na svém hřišti podlehla 0:2.