M. BUDĚJOVICE – PELHŘIMOV 4:3 sn.

Hosté začali derby aktivněji, ale do vedení šel soupeř. Tři minuty před první sirénou se po vhazování zmocnil puku Horký a z ostrého úhlu propálil Šoustala.

To bylo na dlouhou dobu od střelců všechno. Zkraje třetí třetiny vybídl Pucher Mikeše, jeho teč propadla pelhřimovskému gólmanovi, ale puk se zastavil na čáře. Skóre se tak znovu měnilo až v polovině třetí části. J. Bulín si zpoza branky vyjel a nadvakrát protlačil kotouč za Šoustalova záda. Pak začali zlobit i Medvědi, ale nejdříve za Brožem zvonila tyč.

V 53. minutě udeřilo na opačné straně. Rytnauerovu střelu ještě zastavila tyč, ale dorážející Horký už měl snadnou úlohu – 3:0. Žihadla ovšem pohodlný náskok prohospodařila. Za 50 vteřin vypadl Brožovi nahozený puk a Martin Hadrava jej pohodlně doklepl za jeho záda. Netrvalo dlouho a tlak Pelhřimova vyústil ve druhý zásah. V 57. minutě Pospíchalovu přihrávku podél brankoviště zametl do sítě F. Kasalý. V úplném závěru pak ve vlastním oslabení ujel obraně Votápek a bylo srovnáno.

O osudu utkání nerozhodlo prodloužení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se prosadil za Pelhřimov pouze Čermák, za domácí také ve třetí sérii Horký. Rozhodnutí padlo až v deváté sérii, kdy na rozdíl od Vysloužila skóroval moravskobudějovický Matějka.

Zápas 27.kola hokejové extraligy mezi HC Dukla Jihlava a BK Mladá Boleslav.
OBRAZEM: Dukla jasně dominovala, Bruslařům nedovolila ani gól

„K tomu není co dodat. Nehráli jsme dobře, ale přesto vedli 3:0 a nakonec jsme nechali soupeře vyrovnat, to je hrozné. Dokonce jsme dostali gól ve vlastní přesilovce. Já tam postavím nejzkušenější lajnu a oni střílí do hráče, pak se puk odrazí a je z toho protiútok. To je z mého pohledu neomluvitelné,“ zlobil se kouč Moravských Budějovic Augustin Žák.

„Dlouho jsme drželi stav 1:0, ale pak nám domácí dali dva další góly. Ukázalo se však, že se vyplatí hrát celý zápas. Snížili jsme na 3:2 a ve vlastním oslabení dokonce vyrovnali. Nájezdy už byly loterií, bod má pro nás velkou cenu,“ hodnotil duel trenér Pelhřimova Jan Dvořák.

Branky a nahrávky: 17. Horký (Krutiš), 50. J. Bulín (Juráň), 53. Horký (Rytnauer, Krutiš), rozhodující nájezd: Matějka – 55. Hadrava (Kasalý), 57. F. Kasalý (Pospíchal), 60. Votápek (D. Kasalý). Rozhodčí: Král – Mikšík, Roupec. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:3. M. Budějovice: Brož – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Kliment, Sobotka, Pucher ml. – Pucher st., Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Krutiš, Lupač, Hačecký, J. Bulín, Juráň, P. Bulín. Pelhřimov: Šoustal – Pospíchal, Vrátný, Kohút, Port, D. Kasalý, Kalenda, Rudy – Osčádal, Čermák, Vysloužil, F. Kasalý, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Votápek, Kaminsky.

Ostatní výsledky 18. kola: Nymburk – Tábor 2:3, H. Brod – Písek 6:0, Klatovy – Kolín 2:3 po prodloužení, David Servis Č. Budějovice – Žďár 4:6.

 1. H. Brod⋌18 14 1 1  2 109:48  45
 2. Tábor⋌20 13 1 2  4  77:54  43
 3. Žďár n. S.⋌18 12 1 0  5  78:68  38
 4. Kolín⋌18  8 2 1  7  57:51  29
 5. M. Budějovice⋌18  8 2 0  8  79:65  28
 6. Nymburk⋌18  5 2 3  8  60:70  22
 7. Klatovy⋌19  5 2 2 10  62:91  21
 8. David Servis⋌19  5 1 3 10  67:82  20