Zcela naplněný Horácký zimní stadion viděl od úvodního buly hokej nahoru dolů. Hráči se snažili hrát útočně, často stříleli, jenže většinou nepřesně.

Gólmani tak nad útočníky kralovali, ale jen do sedmnácté minuty. To ve vlastním oslabení dostal pas za hostující obranu Jiránek, který filigránsky vymíchal Petráska a otevřel skóre zápasu.

Druhé dějství bylo hokejově nejslabší. Dukla vsadila na úpornou obranu, přes kterou se hosté těžce prokousávali. Šancí a vzruchu před gólmany ubylo, vzrůstat však začala nevraživost mezi hráči.

Vzrušivou podívanou v závěrečné části odstartoval faul Skleničky na Čachotského. Domácím sice trvalo přes minutu, než se dostali pořádně do pásma, hned poté ale Kajínek bombou od modré podruhé rozjásal ochozy. „Utkání rozhodly dvě přesilovky, jedna domácích, jedna naše. Obě však využila Jihlava a zaslouženě zvítězila,“ uznal litvínovský asistent Radim Skuhrovec.

Hokejisté HC Energie (v zeleném) hostili Jihlavu. Václav Skuhravý a Petr Hubáček
OBRAZEM: Pasivní Duklu stihl spravedlivý trest, z Karlových Varů veze jen bod

Rozhození hosté zcela ztratili nervy, Frolo nesmyslně u mantinelu zranil Skořepu, s fauly se přidávali i jeho spoluhráči a litvínovská trestná lavice nevychládala. „Potýkáme se s tím už delší dobu, emoce s hráči cloumají,“ uznal Skuhrovec. „Soupeř to ustál lépe než my, proto je ten výsledek takový, jaký je.“

Domácí hráli téměř osm minut permanentní přesilovku, ale dorazit soupeře nedokázali. Naopak při dvojnásobné i poté v klasické výhodě dvakrát hasili nadějné brejky Severočechů na poslední chvíli.

Definitivní rozhodnutí padlo šest minut před koncem, kdy první branku pro rovnovážném stavu hráčů v utkání vstřelil Hubáček. O minuty později začal hrát Litvínov, i díky další přesilovce, power-play, snížit ale dokázal až v samém závěru. Definitivní tečku za vzrušivým duelem udělal v poslední minutě do prázdné branky Adam Zeman. „Byl to urputný zápas, který nás stál hodně sil,“ zhodnotil duel jihlavský trenér František Zeman. „Chci poděkovat hráčům, že to po páteční porážce ve Varech zvládli. Všechny zápasy v baráži jsou hrané na krev. Jedná se o důležité duely, ve kterých bude rozhodovat, kdo lépe ustojí emoce. To se ostatně potvrdilo i tentokráte.“

Utkání 22. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - 1. FC Vysočina Jihlava, 30. března 2018 v Ostravě. (vpravo) Milan Baroš.
OBRAZEM: Vítězný stroj se zasekl. Vysočina prohrála i v Ostravě

JIHLAVA - LITVÍNOV 4:1

Branky a nahrávky: 17. Jiránek (Suchánek), 43. Kajínek (Zeman, Hubáček), 54. Hubáček (Čachotský, Diviš), 60. Zeman (Jiránek, Čachotský) - 58. Hübl (Lukeš, Mikúš). Rozhodčí: Kubičík, Šír - Ganger, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Čachotský a de la Rose 10 min. - Frolo 5 min. a DU. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6 163. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1.
Jihlava: Kořenář - de la Rose, Suchánek, Půža, Bryhnisveen, Kajínek, Váňa, Šidlík - Straka, Skořepa, Diviš - Čachotský, Zeman, Jiránek - Rabbit, Hlinka, Anděl - Čermák, Hubáček, Seman.
Litvínov: Petrásek - Šesták, Frolo, Gula, Sklenička, Sörvik, Baránek, Doudera - Gerhát, Mikúš, Černý - Matoušek, Řehoř, Trávníček - Jánský, Hübl, Lukeš - Jícha, Válek, Jurčík.