Ve třetím zápase play down doma rozdrtili Black Angels 9:2 a ujali se v sérii, hrané na tři vítězná utkání, vedení 2:1. „Mužstvo podalo bojovný výkon, který podpořil brankář Venkrbec," podělil se o své dojmy trenér Pelhřimova Petr Zajíček. Čtvrtý zápas, který už mohl o záchraně Spartaku s definitivní platností rozhodnout, se hrál včera večer a skončil po uzávěrce této strany.

PELHŘIMOV – BLACK ANGELS 9:2
První dva zápasy byly nesmírně vyrovnané a úvodní dvacetiminutovka duelu na Vysočině se hrála v podobném duchu. Hvězdami týmů byli brankáři, obrany působily nepropustným dojmem. Až závěr třetiny přinesl gól, který poznamenal vývoj celého utkání. Pouhých devatenáct vteřin před jejím koncem převzal míček od Kose Zrzavý a přesnou střelou vymetl šibenici svatyně hostů.

Pelhřimov pak začal získávat mírnou převahu a ve druhé části náskok zdvojnásobil. Nevyužil sice dvě přesilové hry, ale krátce po skončení druhé se po přihrávce Fučíka prosadil Knězů. Hosté mohli mluvit o štěstí, že do šaten nešli s ještě větším mankem, protože v samém závěru třetiny trefil Charouzek tyč.

Zápas se definitivně lámal v nástupu do poslední třetiny. Nejprve mohli skórovat hosté, ale Mátl tváří v tvář neuspěl v souboji s brankářem Venkrbcem a z protiútoku zvýšil na 3:0 utěšenou střelou Kučera. Po minutě se po samostatné akci prosadil Poduška a hosté pod tíhou čtyřbrankového manka rezignovali. Nepřesnou rozehrávku Black Angels vystihl Poduška a Kos přidal pátý gól Spartaku, už náhradníka Hejného překonal Fučík ve 48. minutě a upravil na 6:0. Hosté se střelecky prosadili až po sedmém gólu domácích, ale jejjich exhibici v poslední třetině nezastavili. Hvězdou zápasu se stal Kučera, který sedmdesát vteřin před koncem zkompletoval hattrick, když těžil z perfektní zpětné přihrávky Knězů.

Branky a nahrávky: 20. Zrzavý (Kos), 36. Knězů (Fučík), 41. Kučera (Fučík), 42. Poduška, 47. Kos (Poduška), 48. Fučík (Kos), 50. Poduška (Fučík), 55, Kučera (Fučík), 59. Kučera (Knězů) – 53. Cvrček (Ludvík), 55. Ludvík (Král). Rozhodčí: J. Filipčík a O. Filipčík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:26. Třetiny: 1:0, 1:0, 7:2. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Fučík, Hendrych, Krůšek, David, Beránek.