Poslední korálek na vítěznou šňůru navlékli v sobotu, když před vlastními fanoušky otočili duel s Kolínem. „Vedli jsme 4:2, ale pak jsme udělali několik chyb, za které nás soupeř potrestal. Do třetí třetiny jsme tak šli s jednobrankovým mankem. Povedlo se nám soupeře zatlačit a skóre otočit zpět na naší stranu," vrátil se k duelu trenér Pelhřimova Jan Dvořák a dodal: „Zápas zlomila přesilovka pět na tři, v níž jsme srovnali na 5:5. To nás dostalo na koně."

Formu posledních dnů a týdnů může většina druholigových soupeřů Pelhřimovu jen závidět. Tým nakopla trochu překvapivá výhra v Moravských Budějovicích, na kterou navázaly bodové zisky s opticky slabšími soupeři – Pískem, David Servisem a J. Hradcem. „Je vidět, že kluky teď hokej baví. Lajny si konečně sedly, začali jsme dávat góly. Předtím se prosazovali jednotlivci, teď se střelecky daří prakticky všem. Uvidíme, jak dlouho nám tahle forma vydrží," užívá si pohodu Jan Dvořák.

Z tohoto důvodu i on jistě vítá, že druholigový kolotoč se teď bude točit o něco rychleji. Další kolo je na programu už dnes, Lední medvědy čeká tradičně velmi vyhecovaný zápas v Táboře. Atmosféru jistě přiživí i fakt, že Pelhřimov na svého soka ztrácí už jen dva body a první letošní duel vyhrál. Utkání tak nebude mít jednoznačného favorita. „V zápasech s Táborem nemá smysl řešit, kdo jak je na tom v tabulce, vždycky rozhoduje výkonnost v tom daném utkání. Každopádně čekám vyrovnaný boj," předpovídá Dvořák.

Tábor je navíc hokejovým městem, návštěvnost domácích zápasů má jednu z nejvyšších v soutěži. „Navíc vím, že se tam chystá i spousta lidí od nás. Diváků bude asi hodně, ale to je dobře. Hraje se lépe, když slyšíte ochozy, než když je v nich jen pár lidí. Doufám, že nás to vyhecuje k dobrému výkonu," přeje si kouč.

Ten má z tradiční dobré ofenzívy Kohoutů respekt. Proto by nerad brzy dotahoval manko. „Důležité bude, abychom nedostali nějaký laciný gól hned v úvodu. To by soupeři pomohlo. My se ho musíme snažit udržet na uzdě a nepouštět ho tolik do hry," nabízí recept.

Zajímavou hádankou je, kdo bude hájit branku Ledních medvědů. Oba muži s maskou patří mezi nejlepší v lize. Sezonu sice začal v roli jedničky Černý, teď se karty pomalu obrací. Větší minutáž si užívá Groh.

„Teď chytá víc, ale máme silnou brankářskou dvojici. Kluci se navíc vzájemně podporují, což mě těší. Nechci předbíhat, nechte se překvapit, který z nich nastoupí," chce zůstat tajemný trenér Dvořák.

Vítězná série

13. kolo: Moravské Budějovice – Pelhřimov 3:5
14. kolo: Pelhřimov – Písek 4:3
15. kolo: Pelhřimov – David Servis ČB 7:3
16. kolo: Jindřichův Hradec – Pelhřimov 1:11
17. kolo: Pelhřimov – Kolín 6:5