Na takový debakl zadělali svěřenci trenérského dua Barvíř, Dolníček už v první třetině. Právě tato dvacetiminutovka je zdobí v posledních zápasech, a nejinak tomu bylo i v Šumperku. Čtyři přesné zásahy do špatně pracující defenzivy byly pro domácí celek smrtelné.

Horáckou Slavii vysoké vedení neukolébalo a v prostřední části dál diktovala tempo hry, a své vedení navyšovala. Po dalších sedmi minutách už to bylo o šest branek, a zaděláno bylo na výprask. Ten šumperské nakonec bolel, i když v závěrečné části už byli hosté milosrdnější. Jediný, kdo se prosadil za Horáckou Slavii, byl Bittner, který na poslední chvíli vylepšil své osobní střelecké statistiky a pečetil na konečných 8:2.

Chance liga
ŠUMPERK - TŘEBÍČ 2:8
Branky a nahrávky: 25. Moučka (Ševčík, Král), 50. P. Kratochvíl (Milfait, Jaroš) – 12. Malý (Křehlík, Stehlík), 14. Vodný, 17. Nedvídek (Vodný), 20. Kowalczyk (Hrubec), 24. Šťovíček (Chalupa, Ferda), 27. Nedbal (Vodný), 39. Hrubec (Michálek), 58. Bittner (Psota, Šťovíček). Rozhodčí: Skopal, Dědek – Zedník, Kráľ. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Třetiny 0:4, 1:3, 1:1. Šumperk: Peksa (27. Altrichter) – Rutar, Ševčík, Kabelka, Machů, Záruba, Dosek – Moučka, Král, Baláž – Jaroš, Spratek, Krejčiřík – Kučera, Milfait, Kratochvíl – Danielčák, Scheuter, Horký – Blaško. Třebíč: Mičán – Kowalczyk, Stehlík, Zukal, Nedbal, Tejnor, Vodička, Chalupa – Šťovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Krliš – Hrubec, Michálek, Ferda – Křehlík, Malý, Oščádal.