Prohra ve Žďáru se čekala. O rozložení sil leccos napověděl už přípravný duel stejných soupeřů těsně před začátkem sezony i ambice Plamenů, které sahají hodně vysoko. Mluví se i o ataku prvoligové mety.

Pelhřimov na ledě favorita sehrál minimálně v první polovině utkání více než solidní partii. Prezentoval se dobrým pohybem, důrazem, ujal se vedení 2:1. S rychlou odpovědí ale přispěchal Lojek a ve zbytku zápasu už domácí prostě dominovali. Rozdíl byl hlavně ve zkušenostech a klidu ve hře.

„První třetina byla z naší strany velmi dobrá. Byla to asi nejlepší pasáž, kterou jsme do této doby odehráli. Tak nějak bych si naši hru představoval. Bohužel nedokázali jsme na to navázat. V další fázi zápasu přišla vyloučení, která Žďár dokázal potrestat. My bohužel ne. Zápas se lámal v naší přesilovce pěti proti třem, kterou jsme nedokázali využít,“ hodnotil duel trenér Marek Melenovský.

Ani domácí premiéra nenabídla lehkého soupeře. Tábor jím rozhodně není. O to překvapivější byl vývoj sobotního duelu. V jeho polovině Lední Medvědi vedli 4:1. Jenže třetí část se začínala za stavu 4:4.

„Bohužel ve druhé třetině přišel výpadek. Asi jsme si mysleli, že to už půjde samo, že si každý zastřílí. To byla pochopitelně chyba, nemůžeme si dovolit ani na chvíli polevit v koncentraci. Do zápasu jsme se vrátili až za stavu 4:4. Obě strany pak nevyužily přesilovky, povedlo se nám to až v prodloužení, kdy jsme hráli čtyři na tři,“ popsal Melenovský zbytek zápasu.

Vzhledem ke kvalitě soupeře má dvoubodový zisk svou váhu. „Pro nás je to cenná výhra. Dokázali jsme si, že můžeme porážet i silné soupeře. Od takového zápasu se můžeme odrazit k dalším dobrým výkonům,“ je přesvědčený trenér.
Brzy se pozná, zda měl pravdu. Už dnes se Pelhřimov představí na ledě v Českých Budějovicích. Soupeřem mu bude tamní David Servis.