Třebíč na svém ledě podlehla momentálnímu lídrovi Chance ligy 3:6. „Bylo to hodně o bruslení, stál proti nám kvalitní soupeř, což jsme věděli od začátku. Stejně tak i to, že to bude bolet a bude se to řezat,“ komentoval na pozápasovém klubovém pohovoru Matouš Hrubec.

Jeho tým přitom rozjel zápas skvěle. Vedl 2:0 a 3:1, ale na začátku druhé části inkasoval kontaktní branku, která soupeře postavila na nohy. „Je to i jedna z mnoha věcí, proč jsme to ve třetí třetině nedotáhli do vítězného konce. Také i proto, že jsme se dvakrát za sebou nechali vyloučit a dostali dvě branky. Ale myslím, že jsme nepodali špatný výkon,“ doplňuje devatenáctiletý hokejista.

Ten už se mohl v třebíčském kádr objevit dříve, ale kvůli zranění a nemoci se jeho příchod oddálil. „Dostal jsem tehdy strom v Budějovicích, a pak taky koronavirus, a když už jsem byl v pořádku, tak měli koronavirus v Třebíči. Protáhlo se to tedy asi o dva měsíce,“ prozradil Matouš Hrubec. „Ale líbí se mi tu. V kabině je super parta, kluci mě přijali skvěle, nemohu si to vynachválit,“ doplňuje forvard, jehož starší bratr Šimon také chytal v Horácké Slavii. „Voláme si každý den. On fandí mě, já jemu. Říkal mi, že Třebíč je jeho srdcovka, že se tady třeba kustodi nezměnili,“ uzavřel.