V zápase s Technikou Brno v úvodu třetí třetiny prohrávali už o tři branky, přesto ještě dokázali zvítězit.

„Zápas se mi hodnotí dobře. Musím poděkovat všem  hráčům za bojovnost. Jsem rád, že jsme stav utkání také jednou otočili my," uvedl trenér Spartaku Martin Meloun a tak trochu připomenul nepodený víkendový zápas s Kolínem. V něm Pelhřimov vedl už 3:1 a stačil ještě prohrát. Teď si vyzkoušel opačnou roli, byť vítězství vybojoval až po samostatných nájezdech.

Fadrný řádil

Skalp Techniky Brno má ale velkou cenu. Vysokoškoláci jsou v tabulce druzí, navíc přijeli s novou posilou Fadrným. Ten v minulosti nasbíral přes sto startů v extralize a své kvality v Pelhřimově prokázal hlavně ve druhé třetině. Hvězda Techniky vstřelila hattrick a na dalším gólu svého týmu se podílela asistencí. „Potvrdil, že je nesmírně kvalitním hráčem. Ve druhé třetině jsme ho bohužel neubránili," přiznal Martin Meloun.

Ten ale hovořil hlavně o obrovském probuzení týmu ve třetí části. „Technika dala pátý gól a začalo to s námi vypadat hodně špatně. Hráči ale dokázali přidat a zároveň si myslím, že soupeř trochu podcenil situaci," přiznal kouč Spartaku.

Zápas za stavu 5:5 došel do trestných střílení a v nich domácí tým dokonal obrat. „Už v zápase nás podržel Čekal a v trestných stříleních to jen potvrdil. Přesto tenhle skvělý výsledek je dílem celého mužstva," prohlásil očividně dobře naladěný Martin Meloun. Dobrá forma se Pelhřimovu hodí, druhá liga totiž nabrala kvapíkové tempo. Už v neděli se Spartak představí na ledě Moravských Budějovic.