„Odpočinuli jsme si, trochu potrénovali a po zápase s Chotěboří stmelili kolektiv," nastínil trenér Martin Meloun, co červenobílí udělali pro to, aby si udrželi předvánoční fazonu.

Břeclav je na sedmém místě tabulky a kalendářní rok uzavřela prohrou po nájezdech s Moravskými Budějovicemi. Bylo to ale jedno z mála klopýtnutí, Lvům se poslední zápasy povedly. Hlavně doma se ukázala síla kádru, odnesly to favorizované celky Žďáru nad Sázavou (7:3) a Techniky Brno (6:2).

Všechny body zatím bral Pelhřimov

V zápase s Pelhřimovem bude mít ale celek od slovenských hranic co napravovat. Oba duely v této sezoně skončily vítězstvím týmu z Vysočiny. V polovině října Spartak vyloupil Břeclav po výsledku 5:3 a soupeře porazil i v listopadové odvetě (4:1). Martin Meloun, ale tyto výsledky nepřeceňuje: „V Břeclavi jsme vyhráli zásluhou obratu v závěru zápasu, doma jsme využili dobré momentální formy. Pro další zápas to však není směrodatné. Břeclav rozhodně není soupeřem, který by se porazil sám," upozornil.

Pro Pelhřimov je příjemné zjištění, že marodka je takřka prázdná. „Útočníky mám k dispozici všechny, obranu budu tradičně trochu lepit, ale už to bylo horší. Nemocný je stále Suk, nemohu počítat také s Adamem," informoval trenér Spartaku. Do branky hostujícího celku by se měl postavit Čekal. „S manažerem jsme alternativu ohledně příjezdu Kúdely nediskutovali, takže dostane příležitost," potvrdil Meloun.