Oba týmy se nalézají v dolních patrech tabulky, předsezonní očekávání tedy nenaplňují. Zvláště pak domácí Spartak ale v posledních kolech vykazuje vzestupný trend výkonů. Minulou neděli si doma poradil s Novým Jičínem a v hodně kombinované sestavě bodoval i na ledě prvního Valašského Meziříčí, jemuž podlehl až v prodloužení.

Hosté od dálnice jsou v tabulce čtrnáctí, přičemž na Spartak ztrácejí čtyři body. Snadným soustem určitě ale nebudou, na což upozornil i trenér Pelhřimova Ladislav Kolda: „Ve Velkém Meziříčí jsme prohráli, takže máme soupeři co vracet. Zápas nemá favorita, já jen pevně věřím, že to budeme my, kdo se po jeho skončení bude radovat z bodů. Bude to ale pravé derby, vždyť řada hráčů se zná, nebo se v minulosti dokonce sešla v jednom týmu.“

Defenziva je lepší

Za zlepšenými výkony Spartaku stojí především kvalitní defenzivní práce týmu. Chyby obránců v rozehrávce, které byly takovou bolestí v úvodu sezony, už prakticky vymizely. „Je to pravda. Opakovali jsme to neustále dokola, takže snad už to všichni hráči pochopili. Hrajeme jednodušeji, na kvalitní bránění se soustředíme,“ potvrdil Ladislav Kolda.

Ve středu červenobílí nastoupili v hodně nekompletní sestavě, když měli k dispozici jen pět beků a osm útočníků. Opakování tohoto stavu s největší pravděpodobností nehrozí.

„Udělali jsme vše pro to, abychom nastoupili v co nejsilnější sestavě. Přece jen je to velmi důležité utkání,“ potvrzuje význam zápasu generální manažer Aleš Kučera a dodává: „S Hradcem Králové jsme prakticky dohodnuti. K dispozici bychom měli mít Slámu i Spudila. Také s Jihlavou už jsme jednali, a i když definitiva padne až po jejím prvoligovém zápase, je velmi pravděpodobné, že za nás nastoupí Hrbatý, Kašpar a jeden z dvojice obránců Bílek, Novák.“