Po odvolaném Martinu Melounovi vládu nad lavičkou Ledních Medvědů převzal Aleš Totter. Ten v této sezoně působil u mládeže Českých Budějovic.

Prakticky ve stejný čas jste k pelhřimovskému týmu přišel už v minulé sezoně. Tehdy byla vaše role asistenta prezentována jako kamarádská služba pro manažera Aleše Kučeru. Je váš letošní příchod podobnou misí?

Nyní jde o dlouhodobou spolupráci s výhledem na dvě sezony. Jejím cílem je kolem kostry v áčku, která má své nesporné kvality, vybudovat dobrý tým. Výkonnostně ho pozvednout, více využít herního potenciálu hráčů.

Vy jste v posledních letech trénoval ve větších klubech a vyšších soutěžích a najednou se vážete k Pelhřimovu na dvě sezony. Není to pro vás málo?
Člověk by si měl vážit každé práce a pro mě je trénování v Pelhřimově svým způsobem výzvou. I v malém klubu se dají dokázat velké věci. Líbí se mi, že dostávám čas na koncepční práci, abych skládal tým postupně s ohledem na další sezony.

Bavíme se o běhu na dlouhou trať. Fanoušky ale víc zajímají věci, které budou v této sezoně. Co je pro ni vaším cílem?
Ono to s těmi dlouhodobými úkoly souvisí. Musíme dát tým dohromady a pracovat na odstraňování chyb. Čeká nás ještě sedm zápasů základní části a v nich se pokusíme poprat o umístění v první osmičce. To by nám zaručovalo začít play off doma. Příznivé je, že se teď tři týdny hraje jen o víkendech, takže mám více prostoru s mužstvem pracovat o trénincích.

V sobotu vás čeká zápas s Jabloncem. Co před touto trenérskou premiérou řeknete hráčům v kabině?
Slova, která mám připravená pro hráče, by si neměli přečíst v novinách. Ta by měli slyšet ode mě a ve všech souvislostech. To bych pak do kabiny ani nemusel chodit. Každopádně je potřeba, aby se spousta věcí ve srovnání se zápasem v Jindřichově Hradci zlepšila. Utkání jsem sice neviděl, protože na mou spolupráci s klubem to vypadalo až od příští sezony, ale hovořil jsem o něm snad s deseti lidmi a všichni se shodli, že to bylo hodně špatné. Budu tedy apelovat hlavně na přístup ke hře a zodpovědnost. Konkrétnější věci si ale opravdu nechám pro hráče.

Aleš Totter

- pochází ze Světlé nad Sázavou
- trenérské zkušenosti sbíral i v zahraničí. Rok sbíral zkušenosti v Detroitu v akademii Petra Klímy, vedl v MHL Tatranské vlky Poprad.
- v předešlé sezoně trénoval prvoligový Beroun, v letošní do listopadu juniorku Českých Budějovic.