Rozhodla prostřední třetina, Žirovnice si v Telči s chutí zastřílela

Pelhřimovsko – V jihočeské lize poprvé ztratili všechny body hokejisté Českého Krumlova. Ti po katastrofální druhé třetině prohráli s béčkem Tábora.Vytáhla se Žirovnice, která vysoko zvítězila na ledě Telče.

29.11.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Hlas

I v tomto duelu hrála zásadní roli prostřední dvacetiminutovka. Humpolec sahal po bodu v Milevsku, ale tři minuty před koncem inkasoval gól na 3:2, na který už odpověď nenalezl. Z vysoké výhry nad Hlubokou se radovalo Veselí.

STRAKONICE – SOBĚSLAV 4:3
Tři góly Strakonic v první třetině udaly ráz zápasu. V úvodu třetí části ale Žákovský snížili a odstartoval drama. Hosté se v 53. minutě přiblížili dokonce na dostřel, ale vyrovnat už nedokázali, ačkoliv nastřelili i břevno.

Branky a nahrávky: 10. M. Hrubý, 17. M. Všetečka (Major), 20. Ruda (T. Růžička, M. Všetečka), 52. T. Růžička (TS) – 41. Žákovský, 47. Žákovský, 53. Píha (Hák). Rozhodčí: Pexa – Voves, Soukup. Vyloučení: 4:8, navíc T. Růžička (Strakonice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 360. Třetiny: 3:0, 0:0, 1:3. Strakonice: Havelec – D. Kovář, J. Srb, Kordík, Gross, M. Hrubý, M. Všetečka – T. Růžička, Dlouhý, Ruda, Major, Andrle, Čadek, Křenek, Kurečka, Šimoník, D. Vlček, P. Řehoř. Soběslav: O. Drachovský – Smíšek, Rybák, Vild, Slavík, M. Karpíšek, Sládek – Chalupský, Píha, Zajíc, O. Pánek, Schejbal, M. Kučera, Hák, Žákovský, Hraňo.

VESELÍ – HLUBOKÁ 9:2
Veselí sice na ledě vládlo, ale jeho vysoké vítězství je hlavně výsledkem dobré střelecké produktivity. Tradičně ostrými ládoval Čáp, který se do listiny střelců zapsal hned čtyřikrát.

Branky a nahrávky: 7. L. Míchal (Klimeš), 19. M. Čáp (Dušák), 19. M. Čáp (Dušák, Nehoda), 24. Dušák (Mikeska, Chlaň), 29. M. Čáp (Mikeska), 32. D. Janda (Klimeš), 34. M. Drs (L. Míchal, Klimeš), 44. M. Čáp (Mikeska, Chlaň), 56. Dušák (Chlaň, Mikeska) – 37. Miler (Hejda), 59. Hejda (Oulík, Miler). Rozhodčí: J. Stach – Smrž, Macháček. Vyloučení: 3:8. Využití: 5:0. Diváci: 210. Třetiny: 3:0, 4:1, 2:1. Veselí nad Lužnicí: F. Dvořák – Chlaň, Nehoda, L. Míchal, M. Drs, Kypta, Kyml, Horák – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Klimeš, D. Janda, Vlach, Benda, Arnold, Bůžek, Jakub Novák a Koutský. Hluboká nad Vltavou: D. Černý (21. Dašek, 32. Černý) – P. Bělohlav, Roman Rákosník ml., Žlůva, M. Král, R. Heřmánek, Dušek – Oulík, Miler, Hejda, Matěj Dvořák, Moudrý, Maurenz, Míšek, Čanda, Gottwald.

MILEVSKO – HUMPOLEC 3:2
Hosté měli k dispozici jen třináct hráčů, ale bojovali statečně. Dvakrát dokázali smazat náskok domácích, na body to však nestačilo. Domácím zajistil výhru mladík Nevolný v 57. minutě.

Branky a nahrávky: 7. J. Havran (Pouch, Radosta), 29. Sláma (Havran), 57. Nevolný (Pouch) – 13. Loučka (Dolejš), 34. Siřiště (J. Šerák, Hurda). Rozhodčí: Trnka – Diviš, Mašek. Vyloučení: 9:4, navíc Štych (Milevsko) do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 400. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Milevsko: Žilinčík – Čunát, Štych, A. Hájek, Mikš, Jíška, J. Havran, Votruba – S. Polodna, Müller, Fořt, Sláma, Hamerle, T. Novotný, Nevolný, Pouch, Radosta. Humpolec: Jan Zour – J. Šerák, Zadina, Žůček, Hurda – Jelínek, Siřiště, T. Dvořák, Vitera, Dolejš, Hubata, Kavka, Loučka, Brázda.

Č. KRUMLOV – TÁBOR B 5:6
V první třetině šlo vše podle papírových předpokladů. Český Krumlov se ujal čtyřbrankového vedení. Co se ale dělo na ledě ve druhé třetině, bylo z pohledu domácích jako zlý sen. Tábor zpřesnil hru a chyby defenzívy Českého Krumlova mu pomohly k senzačnímu obratu. Ve třetí části už se hrálo takřka výhradně na branku hostů, ale její strážce Novák doslova čaroval.

Branky a nahrávky: 7. Unger (Gallistl), 8. M. Lukeš (Z. Uhlíř, Malovec), 9. R. Uhlíř (Vondřich), 18. R. Šulčík (R. Uhlíř, Vondřich), 60. J. Kadlec (R. Šulčík) – 26. Škulina (Pospíchal), 29. T. Kratochvíl (R. Ježek), 30. R. Ježek (R. Pechánek), 37. T. Kratochvíl (Trieb), 37. R. Pechánek (Ošmyk, D. Hlaveš), 58. R. Pechánek (Ošmyk). Rozhodčí: Trnka – P. Bělohlav, Martin Šesták. Vyloučení: 6:7, navíc Vojta (Č. Krumlov) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 150. Č. Krumlov: Vojta – Malovec, Čížek, Machálek, Cifreund, Šimek, Gallistl – M. Lukeš, R. Šulčík, Z. Uhlíř, J. Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, Michel, Unger, Klíma. Tábor B: D. Novák – Samec, Trieb, Raiterman, Škulina, Košař, D. Hlaveš, Hastrman – T. Kratochvíl, R. Pechánek, R. Ježek, Prštický, Pospíchal, J. Marek, Petr Dudák, Rižák, Ošmyk.

VIMPERK – RADOMYŠL 3:4 SN.
Po bezbrankové první třetině hosté dvakrát udeřili, ale domácí bojovností poslali zápas do nájezdů. Po nich nakonec slavila bod navíc Radomyšl, když rozhodl Stropnický.

Branky a nahrávky: 40. Samohejl (J. Předota), 48. Samohejl, 51. Paule (Tupý) – 22. J. Řehoř (Jungbauer), 37. O. Gába (Jiřinec), 45. R. Volf ml. (Stropnický, Jiřinec), rozhodující nájezd Stropnický. Rozhodčí: D. Čáp – R. Sýkora, Vondráček. Vyloučení: 6:8, navíc Burkoň (Radomyšl) 5 minut a do konce. Využití: 1:0. Diváci: 350. Třetiny: 0:0, 1:2, 2:1. Vimperk: Pixa – Kačmár, O. Předota, Tupý, R. Sitter, Vítovec, J. Předota – Paule, M. Janda, P. Novotný, Jiří Lang, Korous, Bojer, Samohejl, Krejsa, J. Sitter. Radomyšl: Kafka – Burkoň, Švagr, Vejda, R. Volf ml., Michal Dvořák, Frühauf – J. Řehoř, Jungbauer, Kica, Jiřinec, Stropnický, O. Gába, Torba, F. Bárta, Klas, P. Březina.

TELČ – ŽIROVNICE 2:10
Hosty poslal do vedení už ve 4. minutě Popelka, ale jinak se v první třetině hrála naprosto vyrovnaná partie. Domácí už ale v ní naznačili, že přesná koncovka není zrovna jejich přednost. Druhou část odstartovala využitá přesilovka Žirovnice, po níž Telč zcela ztratila půdu pod nohama. Hosté velice snadno vytáhli skóre až na 7:1, což o všem podstatném rozhodlo. Přesto emoce na ledě nechyběly, závěrečnou třetinu opepřila hromadná bitka.

Branky a nahrávky: 33. R. Čermák (Kubát), 59. Kotrba (Koreš) – 4. Popelka, 24. Ištvánik (Ondřej), 26. Ondřej (M. Stach), 26. Košťál, 28. M. Stach (Košťál), 35. Košťál (Ištvánik), 36. Gurka (Ištvánik), 44. M. Stach (Ondřej), 51. Ondřej (Kubín), 57. Tomšík (Ondřej, Koláček). Rozhodčí: Horáček – Jan Lang, P. Šimánek. Vyloučení: 7:5, navíc Šebesta, R. Čermák (Telč), Ištvánik, Popelka (Žirovnice) všichni 5 minut a do konce, Košťál (Žirovnice) do konce, Jon (Žirovnice) 5+10 minut a do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:6, 1:3. Diváci: 330. Telč: A. Havlík (36. Švec) – R. Čermák, Šebesta, Prokop, Šťastný, T. Havlík, Prokeš – Bína, Koreš, Smejkal, Jakub Prášek, Kubát (51. Martinů), Šalanda, Kret, J. Havlík, Kotrba. Žirovnice: Houdek – Popelka, Ištvánik, Koláček, Kubín, Jon – J. Heřmánek, Košťál, Gurka, M. Stach, Fiedler, Ondřej, Tomšík, Jasanský, K. Švihálek.

1. Č. Krumlov 10 8 0 1 1 68:29 25
2. Milevsko 10 8 0 0 2 56:32 24
3. Veselí n. L. 10 6 1 0 3 51:33 20
4. Tábor B 9 6 0 0 3 38:28 18
5. Žirovnice 10 5 0 0 5 42:33 15
6. Strakonice 10 4 1 1 4 31:35 15
7. Humpolec 10 5 0 0 5 33:44 15
8. Radomyšl 10 3 2 0 5 34:44 13