Přestože na stadion u říčky Bělé přijede velmi atraktivní soupeř, je jasné, že v této fázi sezony mají celky jiné priority než výsledek.

„Máme za sebou pět tréninků na ledě. Do zápasu půjdeme z plného zatížení. Jde nám o to, abychom hráče viděli při hře," uvedl trenér Pelhřimova Jan Dvořák.

Pro něj začíná období hledání optimálního složení sestavy. „Hrajeme ještě ve čtvrtek proti Jindřichovu Hradci a v těchto zápasech máme v plánu hodně se složením útoků a obran míchat. Teprve další týden a v dalších zápasech se začneme věnovat tomu, jak jednotlivé lajny poskládat pro sezonu," vysvětlil záměr kouč.
Medvědi každopádně představí hned několik nových tváří. Chytat by měl americký brankář Groh. „Naskočí i Vladimír Port, který je odchovancem Jihlavy a v minulé sezoně hrál II. ligu v Jindřichově Hradci," představil dvacetiletou posilu Dvořák.

Do útoku přichází pelhřimovský odchovanec Roman Benýšek, s týmem se po komplikované zlomenině a vynechané celé minulé sezoně začal připravovat Tomáš Plachý. Přesto Pelhřimov hledá posily. „Rádi bychom tým ještě doplnili o útočníka, ale zatím nevíme, kdo bude volný. A hlavně, nový hráč pro nás musí být posilou," vysvětlil mladý kouč na webových stránkách klubu.