Soutěž stála od října, na restart se čekalo marně. Už na přelomu roku bylo zřejmé, že se hokejisté na led nevrátí. Proto byli s koncem sezony v klubech tak nějak smířeni. „S kluky jsme se potkávali. Tušili jsme, že to tak dopadne. Vlastně žádná jiná možnost nebyla,“ pokrčil rameny.

Podobně situaci vnímal i kouč konkurenčního Humpolce Jiří Zour. „Je dobře, že to svaz ukončil. I kdyby se situace zlepšila, tak startovat znovu soutěž v březnu by nemělo smysl.“

Sportovně ani ekonomicky. Tam by viděl šéf střídačky Jiskry obrovské nebezpečí. „Situace ohledně počtu nakažených není vůbec stabilní. Dovedete si představit, že bychom začali a za dva týdny museli zase skončit. Ty náklady na výrobu ledu? I tak stojíme před těžkou situací před další sezonou,“ vyslovil obavy.

Bojí se o to, zda se klubu povede naplnit rozpočet. V něm po dvou nedokončených sezonách mohou vzniknout pořádné trhliny. „Bude těžké sehnat na hokej peníze. My sice něco vybereme na příspěvcích, pomůže město, ale bez sponzorů se neobejdeme. Teď je otázka, jak na tom firmy budou,“ tuší Jiří Zour potíže.

V Pelhřimově zatím nepočítají. I když ztrátám se nevyhnou. „Pro nás je zásadním příjmem vstupné. Tyhle peníze nám po letošní sezoně budou chybět,“ přiznal Lukáš Siříště. On i spoluhráči navíc budou muset hledat ztracenou motivaci. V obou zrušených sezonách totiž Pelhřimov usiloval o návrat do druhé ligy. V prvním případě ho šířící se nákaza covid-19 zastavila před branami finále play-off, letos Lední Medvědi stihli odehrát je čtyři zápasy.