Pelhřimov se o poslední naději pral v sobotním zápase s českobudějovickým David Servisem. Bohužel utkání se pro něj od začátku dobře nevyvíjelo. Prakticky neustále prohrával. „Potřebovali jsme dát gól jako první. To by nám hodně pomohlo, přišlo by uklidnění. Bohužel nestalo se a i když jsme dvakrát vyrovnali, kontrolu nad zápasem jsme nezískali,“ přiznal Dvořák.

Jeho tým navíc po vyrovnání 2:2 prakticky vzápětí potřetí inkasoval, což mu zlomilo vaz. „Byli jsme často vyloučení, což je v takovémto zápase špatně. Měli jsme ještě šance vrátit se do zápasu, ale čtvrtý gól nás zlomil úplně. Pak už jsme to dohrávali v křeči,“ potvrdil kouč Ledních Medvědů.

Pelhřimov tak během jediného týdne pohřbil naději na postup do play-off, kterou v lednu pracně vzkřísil. V domácím prostředí prohrál s Nymburkem i David Servisem České Budějovice, týmy, které se na hraně postupu pohybovaly spolu s ním. „Nebylo to jen o těchto zápasech. Mrzí mě hlavně domácí zápasy před Vánoci, kterých jsme hodně prohráli. V nich jsme si zadělali na problémy, které už jsme vyřešit nedokázali,“ ví Dvořák.

Zároveň lituje toho, že se dříve nepovedlo vyřešit tristní situaci v brankovišti. Hlaváč přišel až příliš pozdě. „Je to jeden z důvodů, proč jsme postoupit do play-off nezvládli. To beze sporu. S příchodem Hlaváče šly naše výkony nahoru,“ smutně připomíná.

Pelhřimov tak čekají poslední tři zápasy sezony, v nichž už o nic nepůjde. „Motivace se bude hledat těžko. Kluci jsou zklamaní, je to v nás. Musíme ale sezonu dohrát se ctí. Minimálně poslední zápas s Havlíčkovým Brodem ale nějaký náboj mít bude. Je to derby, věřím, že do té doby v sobě najdeme sílu, abychom odehráli dobré utkání,“ doufá Dvořák.